A fővárosban győzött az Alba Fehérvár kézilabdacsapata az MTK ellen

Az Alba Fehérvár KC NB I-es női kézilabdacsapata a fővárosban, az MTK Budapest otthonában lépett parkettre. A mérkőzés előtt a hazai pálya, a tavalyi eredményeket ismerve az MTK tűnt esélyesebbnek, de az idei eredmények alapján azonban nem. Nyert a Fehérvár!
2022.10.16. 08:47 |

MTK Budapest–Alba Fehérvár KC 29–30 (15–18)

Az Alba Fehérvár együttese az első játékrészben háromgólos különbséget alakított ki a maga javára, sőt, az összecsapásnak olyan szakasza is volt, amikor kilenccel vezetett már (44. perc: 18–27), ám ekkor a fővárosiak hatalmas hajrába kezdtek, ami annyira jól sikerült, hogy egyenlítettek (29–29). Az utolsó 20 másodpercben Katarina Sztoszics gólja döntött, így 30–29-re nyert a Fehérvár.

JEGYZŐKÖNYV

Budapest, Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 320 néző. Vezette: Bóna, Földesi.

MTK:  Suba – Grosch 2, Kekézovity 3, Szabó L. 3, SIMON P. 5, Mazák-Németh 1, Pelczéder 2. Csere:     Győri (kapus) 1, Pál T. 2, DAKOS 4, Szabó K., Koronczai 2, Román 3 (1),  Sallai 1, Juhász E. Vezetőedző: Vida Gergő

ALBA FEHÉRVÁR: PIJEVIC – Zrnic 2, AFENTALER 5 (2), VARGA E. 5, SZMBATIAN 5, STOSICS 6 (1), Takó 4. Csere: Utasi 3, Boldizsár, Kocsis B., Bojtos, Szemes. Vezetőedző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–8. 16. p.: 10–12. 38. p.: 17–23. 44. p.: 18–27. 49. p.: 24–28. 58. p.:  28–29

Kiállítások: 4, ill. 8 perc

Hétméteresek: 6/1, ill. 3/3

MESTERMÉRLEG

Vida Gergő: – Negyvenöt percig a védekezésünk csődöt mondott, csak az utolsó tizenöt percben jöttek azok a faultok, amik egész meccsen kellettek volna. Csoda lett volna, ha meg tudjuk fordítani a mérkőzést kilencgólos hátrányból. Jövő héten Békéscsabán nem lesz egyszerű nyerni, addig ki kell javítani a hibáinkat.

Józsa Krisztián: – Az első negyvenöt percben sikerült kilencgólos előnyt kiharcolni, ettől megnyugodtunk, és sok hibát követtünk el. Rangadóra számítottunk, és az is lett belőle. Örülök, hogy meg tudtuk tartani az előnyt, és sikerült győznünk.

Afentaler Sára, az Alba Fehérvár KC jobbátlövője: - Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, hamar előnyt tudtunk szerezni az első félidőben. Sajnos a második játékrész közepén rengeteg eladott labdával és hibával játszottunk, amit kihasznált az ellenfél, így szoros lett a végjáték. Annak ellenére, hogy ez könnyebb győzelem is lehetett volna, örülök, hogy végig küzdve nyertünk egy góllal.