Az Alba Volán SC nyerte a Szuperkupa-döntőt

Szuperkupa-döntő. Az utóbbi időben nem volt példa arra a magyar jégkorongsportban, hogy a bajnok és a Magyar Kupa-győztes összemérje erejét. Mivel az MK-ban vitézkedő Dunaújvárosi Acélbikák-Extra.hu az idei pontvadászatban egyetlen egyszer sem találkozott a címvédő Alba Volán SC legerősebb keretével – csupán a Farmcsapattal -, így a piros-fehér-feketék kérésére tető alá hozták a mérkőzést, melyet a fehérváriak nyertek. DAB-EXTRA.HU–ALBA VOLÁN 3–5 (1–0, 1–4, 1–1)
2008.03.27. 22:42 |

A Dunaújváros együttese nagy elánnal és jó játékkal kezdett a Volán az újvárosi jégcsarnokban, s a 15. percben Azari góljával vezetést is szerzett. Az első harmadban több lehetősége is volt a gólszerzésre a hazai csapatnak, ám játékosai nem éltek a lehetőséggel.
 A középső periódusban aztán állva hagyta ellenfelét a Volán. A 24. percben Gröschl Tmás egyenlített, majd nem sokkal később ismét betalált, emberelőnyből fordítottak a kék-fehérek. A 30. percben Ocskay Gábor mattolta Ferjot, hat perccel később pedig a finn légiós, Toni Sihvonen alakította az állást 4-1-re. A harmad végén Borsos hozta vissza az Acélbikák reményeit.
 A záró harmadban Benk András emberelőnyből talált korábbi csapata hálójába, a hajrá előtt pedig Azari foglalta keretbe a történetet, és állította be a végeredményt. Az Alba Volán SC 5-3-ra nyerte az ökölpárbajoktól sem mentes szuper-rangadót, s hódította el a Szuperkupát.

DAB-EXTRA.HU–ALBA VOLÁN 3–5 (1–0, 1–4, 1–1)

Dunaújáros, 2000 néző
 Vezette: Kincses, Abonyi, Wolf

Dunaújváros: Ferjo – Lencsés, Jobb, Orsó, Erdősi, Borsos, Holló, Erdélyi, AZARI, Galanisz, Kiss Á., Sekula, Vargyas, Szilassy, Foltín, Klacansky, Hegyi, Hüffner, Peterdi, Magosi, Mestyán

Alba Volán: Budai – Horváth A., Tokaji, Palkovics, Ocskay, BENK, Kangyal, Ondrejcík, Sihvonen, GRÖSCHL, Sofron, Svasznek, Borostyán, Fodor, Majoross, Rajz, Feil, Németh P., Ftorek

Gólok: 15:00: Azari (1–0). 23:15: Gröschl (Németh P., 1–1). 27:43: Gröschl (Ondrejcík – emberelőny, 1–2). 29:10: Ocskay (Palkovics, Benk, 1–3). 35:47: Sihvonen (Gröschl, 1–4). 39:33: Borsos (Orsó, Erdősi, 2–4). 46:40: Benk (Tokaji, Horváth A. – ee., 2–5). 47:44: Azari (Kiss Á., 3–5)
 Kiállítások: 24 perc + végleges kiállítás (Vargyas) + végleges fegyelmi (Sekula), ill. 28 perc + végleges kiállítás (Fodor) + 10 perces fegyelmi (Horváth A.) + végleges fegyelmi (Sofron)