Az Albacomp nyerte a Sun Kupát - győzelem a végén a Szolnok ellen

A székesfehérvári nemzetközi férfi kosárlabda torna harmadik fordulójában a házigazdák 104-70-re legyőzték a Szolnokot, a Paksi Atomerőmű pedig 96-90-re nyert a cseh Basketball Nymburg ellen. A kupát az Albacomp veretlenül nyerte meg a Nymburg, a Paks és a Szolnok előtt. A torna legjobb játékosa a székesfehérvári Rod Flowers lett.

2005.10.09. 19:27 |

A székesfehérvári nemzetközi férfi kosárlabda torna harmadik fordulójában a házigazdák 104-70-re legyőzték a Szolnokot, a Paksi Atomerőmű pedig 96-90-re nyert a cseh Basketball Nymburg ellen.

A kupát az Albacomp veretlenül nyerte meg a Nymburg, a Paks és a Szolnok előtt. A torna legjobb játékosa a székesfehérvári Rod Flowers lett.

A torna harmadik napján játszott legjobban a csapat -írja az albakosar.hu, ahogy a felkészülési mérkőzésekre egyébként is jellemző volt, hogy egyre jobb teljesítménnyel rukkolt ki. A vasárnapi remeklést a Szolnok bánta, pedig a meccs előtt még a tornagyőzelemre is esélyes volt Pór Péter csapata. (A Paks megszerezte első győzelmét, a Nymburkot verte 96-90-re. Így is a csehek lettek másodikak, az ASE harmadik.) A Sun-kupa tehát az Albacompé lett, melynek soraiban többen is remekeltek a Szolnok ellen. Például az új játékosok, Horváth Ákos, Kámán Tamás és persze a torna legértékesebbjének is megválasztott Rod Flowers. Predrag Kruscsics antréja tehát jól sikerült Fehérvárott – immár az utolsó simítások következnek, aztán jöhet a bajnoki rajt.

Albacomp - Szolnoki Olaj KK 104-70 (23-13, 28-20, 24-14, 29-23)

Albacomp: Spivey 13/3, Horváth Á. 24/15, Bódi 8/3, Flowers 23, Góbi 13. Csere: Kámán 16/6, Nisavics, Wittmann 6, Szabó 1, Vincz.
A Szolnok legjobb dobói: Kelly 22/3, Hartvich 14.

A Sun-kupa végeredménye: 1. Albacomp, 2. Nymburk, 3. Atomerőmű SE, 4. Szolnoki Olaj KK.
MVP: Rod Flowers
Az Albacomp legjobb játékosa: Jermaine Spivey