Az arany- és az ezüstérem is magyar csapat birtokába került az őttusa Világkupa váltóversenyén

45 öttusázó hölgy tolongott a váltóverseny nyitányán a lőállások környékén, összesen 15 háromfős staféta nevezett a MOL Nagydíjáért kiírt viadalra. A kisebb betegséggel bajlódó, egyéniben aranyérmet szerző Vörös Zsuzsanna a váltónapon már pihent, így a magyarok 1-es számú csapatát az Alba Volán-Bericap öttusázói: Máthé Vivien, Kovács Sarolta, és Gyenesei Leila alkották. A kettes számú hazai alakulat tagjai a fővárosiak, Cseh Krisztina, Füri Csilla és Tóth Adrienn voltak, míg a hármas jelű trióban Pataki Viktória, Vadász Dóra és Juhász Kata kaptak helyet. A tiszta fehérvári váltócsapat otthonosan célzott a hazai lőállásban, Máthé Vivien, Kovács Sarolta és Gyenesei Leila az első helyen zárta az első tusát, és a biztató folytatásban reménykedhetett.

2007.05.27. 21:14 |

Képek az Öttusa Világkupáról!

A tiszta fehérvári váltócsapat otthonosan célzott a hazai lőállásban, Máthé Vivien, Kovács Sarolta és Gyenesei Leila az első helyen zárta az első tusát, és a biztató folytatásban reménykedhetett.

A nem túl erőteljes vívást követően – két szám után az ötödik helyre csúszott vissza a magyarok egyes váltója – a medencei küzdelmeket bravúrral vették. Az úszásban jeleskedő Máthé-Kovács-Gyenesei csapat tönkre verte a mezőnyt, így majdnem 140 pontos előnnyel galoppoztak a lovaspályára. A lovaglás során még az is belefért, hogy az Alba Volán-Bericap öttusázóiból álló együttes ellovagolja magát, Kovács és Máthé egy-egy verőhibát vétett, Gyenesei pedig vert, lova ellenszegült, a versenyző pedig leesett a négylábúról.
 A váltó a 3x1500 méteres futást nyolc másodperces előnnyel kezdte a kettes számú magyar együttes előtt, és tulajdonképpen e két staféta csatáját hozta az érmekről döntő vágta. Kovács Saci tartotta a csapat előnyét Cseh Krisztával vívott párharca során, majd Tóth Adrienn három másodpercet faragott a hátrányból Máthé Vivien ellen, a befutó pár csatáját pedig Gyenesei Leila óriási futással nyerte, Füri Csilla képtelen volt tartani a lépést tartani. Gyenesei Leila mintegy 18 másodperces előny birtokában szaladt boldogan a Világkupa célszalagja felé, Máthé Vivennel és Kovács Saroltával karöltve megnyerték a váltók versenyét.

A második helyen is magyar együttes ért célba, Cseh Kriszta, Tóth Adrienn és Füri Csilla az ezüstéremnek örülhettek, a dobogó harmadik fokára pedig a Jienbalanova, Dogushina, Kryssina összetételű kazah váltó állhatott fel. A Juhász Kata, Vadász Dóra, Pataki Viktória nevével fémjelzett harmadik magyar csapat a nyolcadik helyen zárta a fehérvári Világkupát. A koronázó város jubileumi öttusa versenyén mondhatni teljes magyar siker született, hiszen a kilenc kiosztott éremből két aranyat és két ezüstöt tartottak itthon a honi tusázók.