-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Az Arany János EGYMI pályázatát díjazta a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara
A 2013-ban alapított Szakképzési Díj történetében először díjazott a bizottság gyógypedagógiai intézményt.
A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara 2013-ban alapította a Szakképzési Díjat azzal a céllal, hogy elismerje a kiemelkedő szakképzési projekteket, hozzájáruljon a szakmai képzés színvonalának emeléséhez, társadalmi megbecsüléséhez, és ösztönözze a vállalatokat az aktívabb szerepvállalásra.
A díjra magyarországi vállalatok, szakiskolák, közintézmények, civil és társadalmi szervezetek, magánszemélyek pályázhatnak minden évben motiváció, kooperáció és innováció kategóriában.
2020-ban a kooperáció kategóriában díjazták az Arany János Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény által benyújtott "Pályára állunk" című pályázatot, amely az enyhe értelmi fogyatékos és autizmussal élő fiatalok nyílt munkaerő-piaci integrációjának komplex támogatásáról szól. A 7 éve meghirdetett elismerést gyógypedagógiai intézménynek eddig még nem ítélték meg.
A díjat Budapesten a Német-Magyar Gazdaság Házában Mészárosné Törzsök Zsuzsanna vette át Kásler Pétertől, a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara képzésért felelős alelnökétől, valamint Sávos Andrástól, a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara elnökétől.
Az Arany János EGYMI intézményvezetője úgy fogalmazott, hogy a pályázatukban egy olyan komplex munkaerő-piaci modellt dolgoztak ki, amely az intézményből kilépő fiatalok elhelyezkedését- munkavállalását támogatja: „Célunk az enyhe értelmi fogyatékos, illetve autizmussal élő szakiskolás tanulók megismertetése a különböző szakmákkal, valós munkakörnyezetben, mindezt komplex szakmai háttérrel – pszichológus, gyermekvédelmi szakember, jogász bevonásával, a fogadó közeg nyitottá tétele után. Fontosnak tartottuk, hogy ne csak az iskola falain belül tanítsuk, oktassuk diákjainkat hanem, hogy a nyílt terepmunkába is bevonódjanak. A különleges bánásmódot igénylő gyermekek értékteremtő, teljes jogú tagjaivá válhatnak társadalmunknak, ha ehhez megfelelő támogatást kapnak. A társadalom speciális helyzetű rétegcsoportjának foglakoztatási hiányát, munkanélkülivé válását elsősorban alacsony iskolázottsági szintjük, szakmai képzettségük hiánya okozza; beilleszkedésüket megfelelő képzéssel, közösséget formáló programokkal lehet elősegíteni, javítani. A szakiskola kilépve hagyományos iskolai világából, széles partnerségi- együttműködési társszereplői csoportot mozgat meg, újszerű és összetett pedagógiai módszereket kapcsol a szakképzés oktatási-képzési feladatainak megvalósításához. A projektben konyhai kisegítő, asztalosipari szerelő, kőműves, virágkötő, kerti munkás, eladó, családellátó munkakörök fedezhetők fel.” Az intézményvezető hangsúlyozta, hogy az iskola számára a díj hatalmas jelentőségű: annak a rendszerszintű, gyógypedagógiai és szakmai munkánk elismerése, amely hosszú évek óta folyik az intézményben, óvodától egészen a szakképzés végéig.
A székesfehérvári intézmény mellett díjat kapott még az Audi Hungaria Zrt., a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szakgimnáziuma, valamint különdíjban részesítették a Pécsi Szakképzési Centrumhoz tartozó Pollack Mihály Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégiuma több kategóriát is érintő projektjeiért.