Az EB 14. helyén zárt a Serdülő Tollaslabda Válogatott

Szombaton a helyosztó mérkőzésekkel folytatódott a 2007-es Tollaslabda Európa Bajnokság Isztambulban. A Magyar csapat a Törökország elleni vereség után Szlovákiával játszott a 13. – 16. helyért. A mérkőzés óriási fordulatokat és izgalmakat hozott, mely során a fehérvári tollaslabdázókat is felvonultató Magyar Válogatott nagy csatában nyert, majd a 13. helyért vívott összecsapáson alulmaradt Írországgal szemben. A magyar együttes így az EB 14. helyén végzett a 28 nemzet csapatait felvonultató seregszemlén. A magyar tollaslabdasport számára mindenképpen előrelépésnek számít a mostani Európa-bajnoki szereplés.

2007.10.29. 13:42 |

A szlovákok elleni első két mérkőzést ezúttal Szatzker Márton (Albatoll SE) és Németh András játszotta. Nagyon izgalmas és szoros, három illetve két szettben mind a két magyar fiúnak sikerült győznie. Ekkor 2:0-ra vezettek a magyarok.
Ezután két női egyes mérkőzés következett. Zsigmond Regina két szettben, illetve Winkler Kata három szettben kapott ki és ezzel kiegyenlítettek a szlovákok. (2:2)
 Ezután női párosunk, Strobl Eszter – Fekete Sára (Albatoll SE) jól kezdett de csak hosszabbításban nyerte az első szettet 22:20-ra. A 2. szett végén több mérkőzéslabdájuk is volt a fehérvári lányoknak (az első 20: 17-nél de végül a szlovákok 22: 20-ra hozták a 2. játszmát. A harmadik szettben a szlovák lányok értek célba előbb és nyertek 21: 18-ra. (3:2 a szlovákoknak!)
 Következett a férfi párosok csatája. A Nagy Péter – Megyesi Norbert duó remekül játszott és két szoros játszmában legyőzte az ellen kettősét, 3-3.
 Következett a mindent eldöntő 7. mérkőzésen vegyes párosunk, a Szatzker Márton – Fekete Sára (Albatoll SE) alkotta páros.
Az első játszmát 21:15-re nyerték a magyarok, de a 2. szettben két mérkőzéslabdát is rontottak, majd végül 23:21-re sikerült győzniük, és ezzel 4:3 arányban a mérkőzést is a magyar csapat nyerte.

Az EB utolsó mérkőzésén szombaton este a 13. helyért játszhatott a magyar alakulat Írország válogatottjával. Izgalomból és fordulatokból ezúttal is jutott az itthoni és kinti szurkolóknak.
 Szatzker Márton vesztett, míg Németh András győzött (1:1)
 Zsigmond Regina vesztett, míg Winkler Kata győzött (2:2)
 Strobl Eszter – Fekete Sára győzött, míg Nagy Péter – Megyesi Norbert kikapott (3:3)
a mindent eldöntő 7. mérkőzésen vegyes párosunk, Szatzker Márton – Fekete Sára ezúttal kikapott, A magyar csapat végül a 14. helyen végzett, ami jó eredménynek számít a Magyar tollaslabda élet jelen helyzetében. A két évvel ezelőtti U 17-es csapatunk Brno-ban a csoportmérkőzések után a negyedik helyről játszott helyosztókat és 24 csapatból a 19. helyen végzett.  Az idén mindenképpen előrelépésnek számít az európai középmezőny.