Az egészségügyben dolgozókat köszöntötték a Semmelweis napon

  A „Székes- fehérvár Egészség- ügyéért” díjat idén Dr. Kamarás Erika gyermekorvos kapta, illetve Polgármesteri Elismerő Emlékérmet vett át Dr. Kadocsa István gyermekgyógyász. Köszöntötték a közelmúltban rangos díjakat elnyert fehérvári védőnőket és a Humán Szolgáltató Intézet jubiláló munkatársait is.
2015.07.06. 13:51 |
Hagyományosan a Semmelweis-nap tiszteletére szervezett ünnepség keretében köszöntötte az egészségügyben dolgozókat Székesfehérvár Önkormányzata. A rendezvény az Oskola utcai Semmelweis-dombormű megkoszorúzásával kezdődött, majd a Hiemer-ház báltermében folytatódott, ahol elismeréseket adtak át. A „Székesfehérvár Egészségügyéért” díjat idén Dr. Kamarás Erika gyermekorvos kapta, illetve Polgármesteri Elismerő Emlékérmet vett át Dr. Kadocsa István gyermekgyógyász. Köszöntötték a közelmúltban rangos díjakat elnyert székesfehérvári védőnőket és a Humán Szolgáltató Intézet jubiláló munkatársait is.
KÉPGALÉRIA
Július 1-je 1992 óta a magyar egészségügy napja, más néven a Semmelweis-nap. 1818-ban ezen a napon született Semmelweis Ignác magyar orvos, aki kiemelkedő szerepet játszott a gyermekágyi láz felfedezésében, leküzdésében. Emlékét a Székely János Jenő szobrászművész által alkotott márványtábla őrzi az Oskola utcában annak tiszteletére, hogy az anyák megmentője a Ciszterci Gimnázium tanulója volt 1832-33-ban. Székesfehérvár Önkormányzata a hagyományok Semmelweis-napi ünnepségen fejezte ki köszönetét az orvosokat, védőnőket és egészségügyi szakdolgozók áldozatos munkájáért, elhivatottságáért. A Semmelweis emléktáblát Székesfehérvár Önkormányzata nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester és Östör Annamária önkormányzati képviselő, egészségügyi és sporttanácsnok koszorúzta meg. Ugyancsak koszorút helyeztek el a domborműnél a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve és a Fejér Megyei Kormányhivatal Székesfehérvári Járási Hivatal Járási Népegészségügyi Intézete, a Humán Szolgáltató Intézet, a Család- és Nővédelmi Központ, valamint a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara képviselői.
A Hiemer-ház Báltermében folytatódó ünnepségen a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktatókórház és Tóka Szabolcs orgonaművész adott közös műsort, majd dr. Cser-Palkovics András polgármester mondott köszöntőt. „Az ünnepnapnak nem az a feladata, hogy az év egy napján ünnepeljünk valakit vagy valamit. Sokkal inkább az, hogy felhívja a figyelmünket arra, hogy a szürke hétköznapokon se felejtsük el, mit köszönhet egy város közössége azoknak az embereknek, akik egy-egy hivatást felvállalva emberekkel foglalkoznak, emberekért tesznek.” - fogalmazott Székesfehérvár polgármestere. dr. Cser-Palkovics András kiemelte, hogy amikor a közgyűlés egyhangúlag döntött az idei díjazottak személyéről, akkor egy olyan doktornőre és doktor úrra esett a választása, akik megszemélyesítik azt, hogy miért hivatás és miért nem munka ez a foglalkozás. „Az egészségügyben dolgozók munkájának csak egy része az egészségügyi problémák kezelése. Pontosan tudjuk, hogy a lélekkel legalább ennyit vagy még többet kell adott esetben foglalkozni egy orvosi rendelő magányában.” – fogalmazott Székesfehérvár polgármestere, aki szerint két olyan alakját köszönti a város a fehérvári egészségügynek, akik hosszú évek óta megmutatják, miért is hivatás ez a foglalkozás. Köszönetet mondott a védőnőknek is, akik fontos hivatásukkal rengeteg segítséget és támogatást nyújtanak a családoknak.
A polgármesteri köszönőt követően egy különleges ütő hangszert, a casiát szólaltatta meg Szabó Dániel Ferenc, majd sor került a díjak, elismerések átadására. Az egészségügyben dolgozók munkájának méltó elismerésére az Önkormányzat 2011-ben alapította meg a „Székesfehérvár Egészségügyéért” díjat, melyet idén Dr. Kamarás Erika gyermekgyógyász-főorvos vett át. A díjazott 1934-ben született Székesfehérváron, egyetemi évei kivételével mindvégig a városban élt és dolgozott. 1963-ban szerezte meg a csecsemő- és gyermekgyógyász szakorvosi vizsgát, 1965-ig dolgozott a Fejér Megyei Rendelőintézetben, azóta az alapellátásban látja el feladatait gyermekorvosként.50 éve praktizál Székesfehérvár 6. számú gyermekorvosi körzetében, a mai Budai út 24. szám alatti rendelőben. Folyamatosan érdeklődik az új szakmai eredmények iránt, kifogástalan szakmai és emberi hozzáállásának köszönhetően bensőséges kapcsolatot alakított ki számos fehérvári családdal. Az ünnepségen Polgármesteri Elismerő Emlékérmet vett át Dr. Kadocsa István gyermekgyógyász főorvos, aki 1949-ben született Székesfehérváron. Az orvosi diplomát 1973-ban, a szakorvosi képesítést 1978-ban szerezte meg. Elsőként Miskolcon, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórházban dolgozott, 1981 óta pedig Székesfehérváron, a Berényi úti gyermekorvosi rendelőben látja el feladatait. Példaértékű szaktudással és emberi hozzáállással, fáradhatatlanul dolgozik a rábízott gyermekek egészségéért. Elhivatottságával, igényességével kivívta a családok és az orvoskollégák elismerését is. Fontosnak tartja tudásának folyamatos gyarapítását, a sok munka mellett mindig szakított időt a változások, az új előírások elsajátítására.
A Semmelweis-nap eseményen köszöntötték a Humán Szolgáltató Intézet azon szakembereit, akik 25, 30, 35, illetve 40 éve közalkalmazottként látják el feladataikat az egészségügyben. Semmelweis Napi ünnepségen köszöntötték a Humán Szolgáltató Intézet kiváló munkát végző szakembereit is. A kismamák és kisgyermekes szülők véleménye alapján, a szakmai vezetés támogatásával az idei évben az Év Védőnői Közössége Díjat a Sarló utcai védőnői tanácsadó dolgozói, Balogh Eszter, Borsos Györgyné, Nagy Zoltánné, Nemesné Faddi Ildikó, Raduka Gyöngyi területi védőnők kapták. A díjat a Magyar Védőnők Egyesülete alapította és a Védőnők Napja ünnepi rendezvényen került átadásra Budapesten. A székesfehérvári védőnői közösség a gondozottak és munkatársaik iránt tanúsított kedvességükkel, tiszteletükkel, szeretetükkel méltán érdemelték ki az elismerést. Rangos szakmai elismerésben részesült Molnár Krisztina iskolavédőnő és csoportvezető védőnő, a Teleki Blanka Gimnázium védőnője – korábban az Ybl utcai tanácsadó területi védőnője -, aki a megyében egyedüli fehérvári védőnőként Kiváló Védőnő díjat kapott a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve és a Fejér Megyei Egészségügyi Szakdolgozók Kamarája ünnepségén.
25 év közalkalmazottként eltöltött idő alapján jubileumi jutalomban részesült Csekéné Sonkolyos Márta iskolavédőnő, a Székesfehérvári Belvárosi I. István Középiskola védőnője, Csepregi Tiborné iskolavédőnő, a Tóvárosi Általános Iskola védőnője, Fülöp Zoltánné asszisztens, a Család és Nővédelmi Központ munkatársa, Horváthné Kerecsényi Györgyi, a Fiskális úti orvosi rendelő területi védőnője, Kovácsné Bertók Zsuzsanna, a Kelemen Béla utcai rendelő területi védőnője, Nyul Lászlóné asszisztens, a Mészöly Géza utcai orvosi rendelő munkatársa, Székely Éva, a Széchenyi utcai rendelő területi védőnője.
 
30 év közalkalmazottként eltöltött idő alapján jubileumi jutalomban részesült Hakstock Istvánné asszisztens, a Család és Nővédelmi Központ munkatársa, dr. Sipos Attila iskolaorvos, a Jancsár úti rendelő orvosa. 35 év közalkalmazottként eltöltött idő alapján jubileumi jutalomban részesült Angyal Károlyné, a Batthyány utcai rendelő dolgozója, ő sem tud rendezvényünkön részt venni. 40 év közalkalmazottként eltöltött idő alapján jubileumi jutalomban részesült Csipszerné Vas Katalin asszisztens, a Család és Nővédelmi Központ munkatársa, Miklós Gáborné iskolavédőnő, a Vörösmarty Mihály Általános Iskola védőnője.