-
Karácsonyi ünnepi mise
Szerdán délelőtt, szent karácsony napján Spányi Antal, megyés püspök celebrált ünnepi szentmisét a Szent István Székesegyházban. "Krisztus szeretetét kell hirdetnünk, cselekedettel és szóval, életünk egész példájával. Ezt tesszük, akkor is ha tudunk otthon türelmesek lenni egymáshoz, nem veszekszünk, nem morgunk, nem sértődünk meg, nem vágunk vissza rögtön."
2024.12.25. -
Ma született megváltó
A Megváltó születésére emlékezve karácsonyi éjféli ünnepi szentmisét celebrált Spányi Antal megyés püspök a Székesegyházban. Az éjféli misén szentbeszédében a püspök arról is szólt a híveknek, hogy Krisztus ma is eljön és velünk akar találkozni, bennünket keres, a szívünk felé keresi az ajtót.
2024.12.25. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Az egykori téglajegyesek tekinthették meg elsőként az elkészült színházépületet
A mai napon köszöntötte a város és a színház vezetősége azokat, akik az 1962-es újjáépítésben fizikai munkával, illetve téglajegyek vásárlásával segédkeztek. A meghívásnak közel százan tettek eleget. A ma már nyugdíjas korban járó embereket a színház vezetősége kísérte körben az új épületben, ami már csak a külső falaiban hasonlít arra, amit az akkor még húszas éveikben járó színházbarátok felépítettek. A téglajegyeseknek nagyon tetszett az új színház és részt vesznek a Csongor és Tünde díszbemutatóján is. (Tekintse meg képgalériánkat!)
A színház támogatásából a 60-as években teljesen kivonult a megyei önkormányzat. Ekkor több fehérvári ember úgy döntött, hogy szükségük van színházra: saját pénzükből téglajegyeket vettek és munkájukkal felépítették a romokban álló Vörösmarty Színház épületét.
Az egykori önfeláldozó embereket hétfőn a színház és a város vezetése látta vendégül a felújított színházban. A város lakói közül ők voltak az elsők, akik belülről is láthatták a létesítményt. A téglajegyeseknek Warvasovszky Tihamér polgármester köszönte meg, hogy 43 évvel ezelőtt munkájukkal hozzájárultak az újjáépítéshez. A polgármester reményét fejezte ki, hogy az elkövetkezendő előadásokon érezni fogják, hogy nem volt hiábavaló, amit a városért tettek négy évtizeddel ezelőtt.
Dr. Farkas Gábor főiskolai tanár elmesélte, hogy akkor volt 27 éves és emlékszik, a téglajegy árát a fizetéséből vonták le, így nem az volt az igazi megpróbáltatás, hanem a lapátolás a színház épületében. Egy másik ember pedig elmondta, hogy akkor szabadult 56-os fogságából és egyből jelentkezett, hogy dolgozhasson az újjáépítésben, illetve a 100 Ft -os téglajegyet is kiváltotta.
A bejárás végeztével mindenki tetszését fejezte ki az épülettel kapcsolatban és azt mesélték, olyan érzésük van, mint mikor elkészült 1962 -ben a szintén nagyon fejlettnek és szépnek számító színház.
Fotó: Kovács Milán