-
Gregor József Énekverseny
Ünnepi gálahangversennyel ért véget a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnap délután. A Szent István teremben rendezett eseményen adták át a különdíjakat és hirdettek nyerteseket. A zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri.
2024.11.24. -
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Az egykori téglajegyesek tekinthették meg elsőként az elkészült színházépületet
A mai napon köszöntötte a város és a színház vezetősége azokat, akik az 1962-es újjáépítésben fizikai munkával, illetve téglajegyek vásárlásával segédkeztek. A meghívásnak közel százan tettek eleget. A ma már nyugdíjas korban járó embereket a színház vezetősége kísérte körben az új épületben, ami már csak a külső falaiban hasonlít arra, amit az akkor még húszas éveikben járó színházbarátok felépítettek. A téglajegyeseknek nagyon tetszett az új színház és részt vesznek a Csongor és Tünde díszbemutatóján is. (Tekintse meg képgalériánkat!)
A színház támogatásából a 60-as években teljesen kivonult a megyei önkormányzat. Ekkor több fehérvári ember úgy döntött, hogy szükségük van színházra: saját pénzükből téglajegyeket vettek és munkájukkal felépítették a romokban álló Vörösmarty Színház épületét.
Az egykori önfeláldozó embereket hétfőn a színház és a város vezetése látta vendégül a felújított színházban. A város lakói közül ők voltak az elsők, akik belülről is láthatták a létesítményt. A téglajegyeseknek Warvasovszky Tihamér polgármester köszönte meg, hogy 43 évvel ezelőtt munkájukkal hozzájárultak az újjáépítéshez. A polgármester reményét fejezte ki, hogy az elkövetkezendő előadásokon érezni fogják, hogy nem volt hiábavaló, amit a városért tettek négy évtizeddel ezelőtt.
Dr. Farkas Gábor főiskolai tanár elmesélte, hogy akkor volt 27 éves és emlékszik, a téglajegy árát a fizetéséből vonták le, így nem az volt az igazi megpróbáltatás, hanem a lapátolás a színház épületében. Egy másik ember pedig elmondta, hogy akkor szabadult 56-os fogságából és egyből jelentkezett, hogy dolgozhasson az újjáépítésben, illetve a 100 Ft -os téglajegyet is kiváltotta.
A bejárás végeztével mindenki tetszését fejezte ki az épülettel kapcsolatban és azt mesélték, olyan érzésük van, mint mikor elkészült 1962 -ben a szintén nagyon fejlettnek és szépnek számító színház.
Fotó: Kovács Milán