-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Az elmúlt nyolc évben jelentősen gyarapodott Székesfehérvár vagyona
Az Önkormányzat működésében a gazdálkodás folyamatos kontrollja mellett fontos szerepe van a zárszámadásnak is, amikor egy-egy évet egészében lehet vizsgálni: hogyan alakultak a bevételek és a kiadások, változtak-e a működtetés kereteit meghatározó jogszabályok, szükség van-e bármilyen korrigáló intézkedésre.
A 2018. évi zárszámadás alapján látható, hogy Székesfehérváron a stabil városüzemeltetés mellett jelentős, 16,6 milliárd forint értékű forrást a fejlesztésekre, felújításokra is fordítani tudtak. Ez szerencsére egy évek óta jellemző tendencia, ahogy ezt a zárszámadási rendelet részeként készült többéves áttekintés is mutatja.
A 2010 és 2018 közötti időszakot mutatja be a szakmai anyag, amely alapján látható, hogy a működtetési adatokon túlnyúlóan a fejlesztések, felújítások és az önkormányzati „tartós” vagyon alakulása is kedvező: a tárgyi eszközök, üzemeltetésre, vagyonkezelésbe adott eszközök esetében – a piaci értékelés nélkül, könyvszerinti értéken történő bemutatás mellett – egyértelműen nyomon követhető a Közgyűlés által meghozott döntések, azaz a városfejlesztés hatása, az önkormányzat mint cégtulajdonos növekvő részesedése.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a hitelállomány felszámolása után is rendelkezik tartalékokkal a város, miközben a helyiadó-bevételeknek köszönhetően évről-élvre nő a fejlesztésre fordítható összeg. Jelentős a város saját vagyonának növekedése is, a 2010-es 75,3 milliárd forinttal szemben immár a 118,5 milliárd forintot is meghaladja.