Az első hazai meccsen kapott ki a Sapa Fehérvár a Villachtól

A szlovén Jesenice vendégeként aratott pénteki siker után vasárnap vereséggel folytatta szereplését a Sapa Fehérvár AV19 az osztrák jégkorongligában: a csapat hazai pályán kikapott az osztrák Villachtól. Hiába rohamoztak becsülettel a mieink, helyzeteikkel nem tudtak élni, így első idénybeli hazai meccsükön vereséget szenvedtek.
Sapa Fehérvár AV19–Villach (osztrák) 1–2 (1–0, 0–2, 0–0)

2011.09.11. 20:59 |

Ellentétes előjelekkel várhatta a találkozót a két csapat, ugyanis míg az első fordulóban a Volán idegenben (Jesenicében) nyert, addig a Villach hazai pályán szenvedett vereséget (a Ljubljanától). Az osztrákok érthetően javítani akartak, de önfeláldozó védekezéssel sikerült átvészelnünk az első tíz percet, amelyben kettős emberelőnyben is támadhattak a vendégek. A 17. percben az ellenfél kapuja előtt villant a Volán, szép támadás végén Sille Tamás passzából Kovács Csaba volt eredményes. 1–0

Az első harmadban a mieink lőttek többször kapura, ez pedig a második játékrészre is igaznak bizonyult (12–8), az eredmény alakulása azonban sajnos nem ezt tükrözte. A 32. percben előbb Mario Altmann egalizált (1–1) emberelőnyben, majd öt perc múlva Benjamin Petrik húzott végig a bal oldalon emberhátrányban, éles szögből leadott lövése pedig utat talált Adam Munro kapujába (1–2).

Az utolsó húsz percnek így egygólos előnnyel vághatott neki a Villach, amely a támadással már nem nagyon törődött, az eredményt viszont jól őrizte. A Sapa Fehérvár hiába rohamozott becsülettel, helyzeteikkel nem tudtak élni, így első idénybeli hazai meccsükön vereséget szenvedtek.