Az első mérkőzést a DAC vitte - visszavágó következik

A vendég Dunaújváros nyerte a jégkorong Borsodi Liga döntőjének első felvonását. Székesfehérváron a DAC ugyan az első harmadban hátrányba került -a büntetőpadról beálló Kövér szerzett vezetést a hazaiaknak- azonban egy szépen kijátszott helyzetet követő Peterdi-lövés után döntetlennel zárult az első harmad. A négy győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a DAC-Invitel javára. A döntő második mérkőzését pénteken 18 órakor rendezik Dunaújvárosban.

2005.03.11. 08:16 |

Szünet után a vendégek visszahúzódtak, ennek ellenére megfordították a mérkőzést. Kovács jobb bulikörből meglőtt korongja megpattant Budai Krisztián kesztyűjén, s így már 1-2 volt az állás. Nem sokkal később Gröschlt állították ki véglegesen, majd Palkovics villant, és máris döntetlenre álltak a felek.

Már-már úgy tűnt, hogy a második negyed is 1-1-el zárul, azonban a 40. percben Kovács ismét hozta magát: remekül tálalt Horváth elé, s a csapattárs kilőtte a jobb felső sarkot.

A harmadik játékrészben kitámadó Alba-Volán kontójára vezetett kontrák egyikén ladányi is eleresztett egy bődületes lövést, s a 2-4-ből még annak ellenére sem tudott felállni a hazai csapat, hogy egy adott pillanatban hat mezőnyjátékossal rohamozott három ellen.

Az utolsó másodpercekben Tőkési kipattanó korongját Fodor értékesítette, azonban gólja ekkor már csak a gólkülönbség szempontjából volt jelentős.

Pat Cortina a mérkőzés után: "Nem játszottunk olyan keményen, mint kellett volna. A első harmadot sajnos nem tudtuk vezetéssel zárni, a DAC szinte egyetlen heyzetét értékesítette. Utána pedig nem jöttünk ki jól az emberelőnyös szituációkból, nem vállaltuk fel a lövéseket, mindig a jobb lehetőséget kerestük..."

A négy győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a DAC-Invitel javára. A döntő második mérkőzését pénteken 18 órakor rendezik Dunaújvárosban.