-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Az ember tragédiája 1. - olvasópróbával kezdődött el a szellemi kaland
Kétszáz éves a színjátszás Székesfehérváron, a társulat ezért jubileumi premierre készül.
1818. október 11-én volt az előadása annak a társulatnak, amely abban a különös kegyben részesült, hogy egy város felvállalta akkoriban, hogy eltartja színészeit. Fizetést, szállást adtak nekik és öt éven keresztül fenntartottak egy társulatot.
Szikora János a szerdán Székesfehérváron tartott olvasópróba előtt kiemelte, hogy a Vörösmarty .soha nem játszották még Az ember tragédiáját, így egy egészen különleges és jelentős vállalkozás születéséről van szó a színház történetében. "Amióta ez a társulat együtt van, nem volt és valószínűleg nem is lesz ehhez hasonló szellemi kalandban része" – tette hozzá az igazgató, aki a spirituális részt rendezi, amely egyben a darab kerete is.
A magyar irodalom dráma műfajának egyik legkultikusabb műve négy részre bontható, egy spirituális rész mellett az ókor, a középkor és az újkor jelenik meg.
Színek rendezőként
Szikora János: I. szín – A Menny; II. szín – A Paradicsom; III. szín – A Paradicsomon kívül; XV. szín – Pálmafás vidék
Horváth Csaba: IV. szín – Egyiptom; V. szín – Athén; VI. szín – Róma
Hargitai Iván: VII. szín – Bizánc; VIII. szín – Prága; IX. szín – Párizs; X. szín – Prága
Bagó Bertalan: XI. szín – London; XII. szín – Falanszter; XIII. szín – Az Űr; XIV. szín – Eszkimó
Az előadásban a teljes társulat színpadra lép, az egyes korszakokban pedig más-más színész alakítja Ádámot, Évát és Lucifert is.