Az emberelőnyök győztese: Lada Togliatti – Ismét közel volt a bravúrhoz a Volán

A Continental Cup Final első játéknapján körvonalazódni látszott a négyes döntő erőviszonya, a Zürich Lions 3-2-re nyert az Alba Volán-FeVita ellen, míg a végső győzelemre legnagyobb esélyesnek tartott Lada Togliatti 4-1-re verte a HC Rigát. A második napon a fehérváriak a tisztes helytállásban bíztak az orosz bajnokság 7. helyén álló együttesével szemben, azonban Pat Cortina legényei meglepték a Lada játékosait. Lada Togliatti – Alba Volán-FeVita 4-3 (1-1, 1-1, 2-1)

2006.01.14. 20:21 |

Már a mérkőzés elején kénytelen volt észlelni a Volán, hogy a magyar csapatoknak még nem „fekszik” a világon terjedő új játékvezetői felfogás – miszerint a bottal való akadályozást, és a fogásokat szigorúan büntetik a bírák -, az első percekben sorozatban ülhettek a büntetőpadra a hazai játékosok. A Lada képtelen volt gólra váltani emberelőnyeit (ekkor még…), sőt, a 12. percben Milos Palovcik használt ki egy fórt és szerzett vezetést a Volánnak, meglepetésre. A 17. percben aztán válaszoltak az oroszok, Alexander Buturlin egyenlített, emberelőnyből, abból a játékszituációból, melyből egyébként a mérkőzés összes találata született…

A második harmad 10. percének elején Alexander Bumagin mattolta az egyébként kitűnően védő Hetényi kapust, így az orosz alakulatnál volt az előny. Nem sokáig, ugyanis a „csupaszív” Fehérvári Ördögök nem rettentek meg a gyors orosz offenzíváktól, a játékrész zárása előtt nem sokkal Ocskay Gábor csapta be a kettős emberhátrányban védekező teljes Lada-egységet, 2-2.

Két harmad alatt tehát nem bírt a színvonalas hokit játszó Togliatti a minden dicséretet megérdemlő Albával. Az utolsó 20 perc orosz góllal kezdődött, Denis Bodrov lövése talált utat a magyar kapuba, megint ott volt az előny. A teljesen egyenrangú ellenfélként működő Alba Volán nem szeppent meg, hanem gólra góllal reflektált. A 47. percben Gröschl Tamás járt túl Koshechkin kapus eszén, második találatát jegyezve a tornán. Sajnos nem örülhettek sokáig a Jégcsarnokot zsúfolásig megtöltő Fehérvár-szimpatizánsok, mert alig több mint egy perccel később Kruchinin büntetett egy kiállítás okán. A Volán már nem tudott újítani, nem is nagyon tehette, mert az utolsó perceket ismét hátrányban játszotta végig, így az a csapat nyert a rangadóvá emelkedett találkozón, amelyik együttes játékosai kevesebb időt töltöttek a büntetőpadon…

Lada Togliatti – Alba Volán-FeVita 4-3 (1-1, 1-1, 2-1)

Székesfehérvár, 4000 néző
 Vezette: Schimm (GER), Zatta, Barvir

Lada: Koshechkin – Vorobiev, Kruchinin 1 (ee) (1), A. Buturlin 1 (ee), Krysanov, Zhmakin, Kalimulin, Emelin (1), Abdullin, Ketov, A. Bumagin 1 (ee) (1), Jass, D. Bodrov 1 (ee), Dokshin, Mikhnov, Rachinskiy, Garipov, M. Buturlin, Voroshnin, E. Bodrov, Golubtsov, Semenov (kapus). Vezetőedző: Piotr Vorobiev

Alba Volán: Hetényi – Sille (1), Buril, Rajz, Ocskay 1 (2xee), Palkovics, Kangyal (1), Svasznek, Palovcik 1 (ee), Stastny (1), Csibi (1), Ennaffati, Ondrejcik, Simon, Gröschl 1 (ee), Holéczy (1), Tőkési, Kovács, Kiss, Vaszjunyin, Majoross, Budai (kapus). Vezetőedző: Pat Cortina

Kiállítások: 24 ill. 31 perc + végleges fegyelmi (Ennaffati)