-
Alba Regia Kamarazene Verseny
Gálahangversennyel és díjkiosztóval zárult a XVI. Országos „Alba Regia” Kamarazene Verseny. A Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI által háromévente megrendezett esemény idei megmérettetésén 45 zeneiskola 75 kamaracsoportja lépett színpadra. A zsűri értékelése alapján három kategóriában első, második és harmadik helyezést, valamint különdíjakat adtak át a vasárnapi koncerten.
2025.04.13. -
Tavaszünnep Gorsiumban
Császári bevonulás, gladiátorjáték, ókori színházi előadás is várja május 3-án és 4-én a Gorsium Régészeti Park látogatóit, akik Floralia ünnepébe cseppenhetnek bele ezen a hétvégén. A különleges időutazás résztvevői elmerülhetnek az ókori Pannónia vásári forgatagában is.
2025.04.13. -
Középpontban Széchenyi
Folytatódott a Gróf Széchenyi István életművét és hagyatékát feldolgozó Kodolányi Szabadegyetem. Ezúttal A szabadságharc után - Széchenyi Döblingben címmel tartott előadást Csorba László történész.
2025.04.11. -
A magyar költészet napja
Április 11, a magyar költészet napja. Ennek alkalmából számos program várja az irodalomkedvelőket Székesfehérváron is.
2025.04.10.
Az emlékezés titkai – megnyílt Małgorzata Futkowska festőművész kiállítása

Varázslatos, álomszerű világba csöppenünk a Pelikán Galériában megnyílt tárlaton. Az opolei festőművész, Małgorzata Futkowska eddig tíz saját tárlattal büszkélkedhet, művei pedig 60 gyűjteményes kiállításon szerepeltek Lengyelországban, Csehországban, Ausztriában, Németországban, Franciaországban és Angliában. Małgorzata Futkowska elmondta, hogy a Punctum című kiállításának koncepciója az emlékezés titkai körül mozog. Az emlékezet sötétjéből előbukkanó életlen képek az előhívás folyamata során bizonyos torzításnak eshetnek áldozatul. Az emlékek megállított képkockái mellé kerülnek a mítoszok is. „Az egyik ilyen mítosz a Füles Mackó című bábfilm, amelyek szereplői fel-feltűnnek alkotásaim részletein. Ez a mesefilm a 70-es évek végén és a 80-as évek elején nagy népszerűségnek örvendett a legifjabb tévénézők körében, nemcsak Lengyelországban, hanem – úgy tudom – Magyarországon is.” – mondta el az opolei festőművésznő.A tárlatot Róth Péter alpolgármester ajánlotta a közönség figyelmébe. A falakon látható képek varázslatos, néha ijesztően izgalmas világával kapcsolatban Székesfehérvár alpolgármestere úgy fogalmazott, hogy látványuk olyan hatást kelt, mintha álomból ébrednénk. „Úgy érezzük, szegényebbek lettünk, elvesztettünk valamit, ami a miénk volt, hiába, hogy csak az agyunk teremtette ezt a világot. A művésznő képei mégis azzal biztatnak minket, hogy valahol mégiscsak ott vannak bennünk ezek a félig fényképek, félig látomások, csupán meg kell találnunk előhívni azokat és köszönjük neki ezért a reményt.” – mondta Róth Péter alpolgármester, aki arról is szólt, hogy a feltáruló „életképekben, ruhákban, gesztusokban, cselekedetekben mennyire benne van a mi magyarságunk és a mi közös közép-európaiságunk is.”
„Örülök annak, hogy Opole és Fehérvár testvérvárosi kulturális kapcsolatait itt, a mi városunkban egy ennyire szerethető, mindkét nemzet gyermekei számára sajátnak érezhető tárlat színesíti.” – zárta gondolatait Székesfehérvár alpolgármestere. A Punctum című tárlat november 10-ig látható keddtől péntekig 10 és 18 óra között. A kiállítás kurátora Szűcs Erzsébet művészettörténész.