Az esélytelenek nyugalmával - Fehérvári győzelem a Győr ellen

FC Fehérvár - Győri ETO FC  2-1 (1-1)  A tabella 7. helyén álló FC Fehérvár a tavaszi idényben még veretlen Győri ETO FC-t fogadta az Arany Ászok Liga 23. fordulójában. A fehérváriak tetszetős támadásaikkal végig veszélyben tartották a győri kaput, így megérdemelten gyűjtötték be a három pontot dobogóra is esélyes ellenfelükkel szemben.

2005.04.24. 13:04 |

Az eltiltását töltő Mario Bozics nélkül, a fiatal Fodor Marcellel a kezdőcsapatban vette fel a küzdelmet az FC Fehérvár a tabella 3. helyén álló Győri ETO FC ellen az Arany Ászok Liga 23. fordulójában. A fehérváriak már a találkozó elején jelezték, fütyülnek a jelenlegi papírformára, azonban  Csizmadia és Magasföldi gólszerzési lehetősége is  megmaradt csupán a helyzet szintjén. Nem úgy a túloldalon egy kósza győri akció. A zöld-fehérek a 25. percben a "semmiből", helyzet nélkül szereztek vezetést: Priskin Tamás az elalvó védők közül vette be Daniel Tudor kapuját, 0-1. Nem váratott magára sokáig a hazaiak válasza. A 32. percben Lattenstein szerzett labdát a vendégek térfelén, a középpályás jó ütemben ugratta ki Magasföldit, aki egy csel után bal lábbal kapura lőtt. A kapufáról visszapattanó labdája Tereánszki-Tóth Péter elé került, és a csatár közvetlen közelről az üreskapuba kotorta a labdát, 1-1.

A 2. félidő Magasföldi-helyzetekkel indult, majd a 64. percben Zsók szabálytalankodott a frissen beállt Kerek Norberttel szemben, pechjére ezt a tizenhatoson belül tette, és Soóthy játékvezető azonnal a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Csizmadia Csaba higgadtan értékesítette, pontot téve ezzel a Vidi kellemetlen "büntető-mizériájának" végére. 2-1. A folytatásban már csak a fegyelmezett fehérvári játéknak tapsolhattak a hazai nézők, míg a maroknyi győri drukkercsoport kedvenceik vérszegény produkciója miatt bosszankodhatott. A végére maradt a 2-1-es Fehérvár-győzelem, tehát Csertői Aurél együttese jó hangulatban utazhat a kelet-magyarországi túrára: szerdán Diósgyőrben, szombaton Békéscsabán vendégeskednek a piros-kékek.

Csertői Aurél, az FC Fehérvár vezetőedzője: A rossz helyzetkihasználásunktól eltekintve jól játszott a csapat. A helyzeteink alapján több góllal is lehetett volna nyerni. Ez a diadal nagyon felemelő érzés, hiszen az ellenfél csapatában több válogatott színtű labdarúgó is futballozik. A srácok mindent megtettek a sikerért. Gratulálok nekik!

FC Fehérvár - Győri ETO FC  2-1 (1-1)  Sóstói Stadion, 2000 néző                                                             FC Fehérvár: Tudor - Csizmadia, Fehér, Kuttor, Vincze Z. - Lattenstein, Fodor (Zöld), Schwarcz, Györök - Tereánszki-Tóth (Horváth G.), Magasföldi (Kerek).                                                                                      Győr: Stevanovic - Regedei, Stark, Pusztai (Pomper), Makra - Zsók, Lendvai, Vincze O., Tóth P. (Binder, Peric) - Priskin, Kenesei.
Gól: Priskin 25.p., Tereánszki-Tóth 32.p., Csizmadia 64.p.(büntetőből)