Az FC Fehérvár U12-es csapata 13. lett a Danone-Kupán

A felnőtt labdarúgók bajnoki szünetében utánpótlás-sikerektől hangos a magyar futball. Az ilyen momentumokra nagyon kell figyelni, hiszen a nemzetközi porondon elért jó eredményekben manapság szűkölködik a honi labdarúgás. Az U12-es korosztály most bizony rászolgált az ünneplésre, hiszen a korcsoport nem hivatalos Világbajnokságán Magyarország együttese a 13. helyen végzett. A Danone Kupa csatározásait a franciaországi Lyonban rendezték, ahol a résztvevő negyven nemzet csapatát nyolc csoportba sorsolták.
2007.07.05. 03:11 |

A magyar színeket az FC Fehérvár U12-es csapata képviselte, s a csoportküzdelmek során Algériától és Japántól 1-0-s vereséget szenvedett, majd Ausztriát 1-0-ra, Indonéziát 2-0-ra verték a 1985-ben UEFA-Kupa-döntőt játszó Videoton egykori játékosa, Borsányi István tanítványai. A magyar csapat Japán mögött a második helyen lépett tovább, s a nyolcaddöntőben Argentína ellen lépett pályára. A dél-amerikai együttes 3-0-ra nyert, így az FCF fiataljai a 9-16. hely valamelyikéért küzdhetett a helyosztókon. A Borsányi-legénység Kenyától 3-1-es vereséget szenvedett, majd Portugáliát 3-1-re legyőzte, Mexikóval pedig a rendes játékidőben 1-1-re végzett. Jöttek a büntetők, mely párbajt a magyarok 6-5-re nyerték, s végeztek a Danone Kupa 13. helyén. A pozíció előkelőnek számít, hiszen a Dél-Afrikai Köztársaság győzelmével zárult Világbajnokságon a szomszédos országok fiataljai a 30.-35. pozíció környékén zártak. Az ünnepi pillanatok után visszazökkenve az ismert hétköznapokba, csak remélni lehet, hogy a most sikert arató ifjak felnőtt korukra is átmentik jó formájukat.