Az idei költségvetést is módosították a Közgyűlésen

A Közgyűlés elején a képviselők elfogadták a város 2010. évi költségvetésének módosítását. A város polgármestere a napirend kapcsán elmondta, hogy a költségvetés főösszege 340 millió Forinttal változik. Gál Péter Pál a Vagyongazdálkodási Bizottság elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy a lakástámogatási alap kezd kiürülni. Brájer Éva a Kulturális és Turisztikai Bizottság elnöke a város nagyobb rendezvények támogatásáról beszélt.
2010.06.17. 09:25 |
A Közgyűlés elején a képviselők elfogadták a város 2010. évi költségvetésének módosítását. A város polgármestere a napirend kapcsán elmondta, hogy a költségvetés főösszege 340 millió Forinttal változik. Gál Péter Pál a Vagyongazdálkodási Bizottság elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy a lakástámogatási alap kezd kiürülni. Brájer Éva a Kulturális és Turisztikai Bizottság elnöke a város nagyobb rendezvények támogatásáról beszélt. Kovács Péter Barnabás a belváros önkormányzati képviselője pedig egy Fő utcai ház homlokzat felújításához kért városi segítséget.
 
  Sárszentmihályon kettő, mintegy 500 m2-es terület eladásáról is határoztak a képviselők. A terület még a 63-as elkerülő építése előtti kisajátítás alatt került városi tulajdonba. A 1368 hrsz-ú és 1369 hrsz-ú telkeket 600 Ft/m2-ért adják el. Egy Rádió utcai garázs alatti területet pedig 7200Ft./m2-ért értékesít a város önkormányzata.
 
  A Pannon Egyetem fehérváron épített volna oktatási épületet, azonban ettől elállt az intézmény, melyet június elején jelentett be hivatalosan dr. Rédey Ákos az egyetem rektora. Székesfehérvár korábban 99 évre bérbe adta ingyen a területet az oktatási központot ígérő Pannon Egyetemnek és költött is a beruházás előkészítésére. Gál Péter Pál a Vagyongazdálkodási Bizottság elnöke azt javasolta, hogy a város ne helyezze hatályon kívül a megállapodását a Pannon Egyetemmel, hanem kezdjen tárgyalásokat a város az intézménnyel.
 
 A Székesfehérvári Rendőrkapitányság ez évi tevékenységéről hallgattak meg beszámolót a képviselők. Szigli István a zártkerti ingatlanokon megszaporodott lopásokra hívta fel a figyelmet, hiszen többen a napi megélhetéshez termelnek zöldséget, gyümölcsöt. Farkas László a Palotavárosban megjelent egyre több „kéregető” miatt szólalt fel. Brájer Éva a Székely utca és környékének rendőri biztosítására hívta fel a figyelmet. Kovács Péter Barnabás pedig a belváros közlekedésével kapcsolatban tett panaszt. Bezzegi Pál a Kadocsa utca közlekedésével kapcsolatban szólalt fel. Mint mondta semmibe veszik a 7.5 tonnás korlátozást a kamionok az útszakaszon.
 
Kovács Zsolt alezredes rendőrkapitány helyettes válaszában elmondta, hogy a turisztikai szezonban több járőr lesz a belvárosban és környékén. A Kadocsa utcai problémát pedig jelzi a közlekedési rendőrök felé. A zártkerti ingatlanok környékén pedig a lehetőségekhez képest gyakrabban járőrözne majd.
 
 A Nemzeti Emlékhely Közalapítvány tevékenységéről Demeter Zsófia alelnök készített beszámolót. A kuratórium elnöki posztját a mindenkori Országgyűlés elnöke tölti be. Az alapítvány elküldte a felkérést az Országgyűlés új elnökének Schmidt Pálnak elnöknek.
 
 Az Ybl Miklós Lakótelepi Óvoda óvodavezetőjének Varga Imrénét választotta a testület.
 
  Az Egyesített Szociális Intézmény II. számú Idősek Otthona, Hosszúsétatér 12. szám alatti épületének akadálymentesítési, felújítási, bővítési tervéről és a III. számú Idősek Otthona, ami a Farkasvermi u. 40. szám alatt található 60 férőhellyel történő bővítéséről is tárgyaltak a képviselők. Közbeszerzési eljárást indítottak a munkák elvégzésére. A napirend kapcsán szó volt arról is, hogy nagyon rossz állapotban vannak a város szociális intézményei.
 
  A városatyák tárgyaltak egy TIOP pályázatról is, melyből a Németh László Általános Iskola és a Kossuth Lajos Általános Iskola „tanulói laptop programot” indít. Összesen 325 számítógépet szereznek be programokkal együtt a pályázat segítségével.
 
 Beszámolókat hallgattak meg a képviselők a nyílt ülés végén a székesfehérvári szelektív hulladékgyűjtés helyzetéről, az Önálló Főiskolai Közalapítvány, a Lánczos Kornél – Szekfű Gyula Ösztöndíj Alapítvány, a Tóth István – Tóth Terézia Ösztöndíj Közalapítvány, a Vállalkozást és Egzisztenciateremtést Elősegítő Közalapítvány és a Székesfehérvár Egészségügyi Ellátásért Közalapítvány 2009. évi közhasznúsági tevékenységéről.
 
Frakcióvélemények:
Cser-Palkovics András
  Három napirendi pontot emelt ki, köztük azt, hogy régi adósságát törleszti Székesfehérvár, amikor együttműködési megállapodást köt a Magyar Honvédséggel Összhaderőnemi Parancsnoksággal. A mostani együttműködés alkalmával arra lesz lehetősége a honvédségnek, hogy a város iskoláiban is megjelenjenek oktatási tevékenységgel. Az egyetlen vihart kiváltó napirend a szociális otthonok fejlesztésére vonatkozó javaslat volt - mondta. „Senki nem vitatja azt, hogy szükség van ezek fejlesztésére, de fontos, hogy ezt szakmai koncepció alapján tegyük.” Mint mondta frakciójuk támogatta a rendőrség beszámolóját, hiszen minden tőlük telhetőt megtesznek a közbiztonság javításának érdekében Székesfehérváron. Az állammal közösen arra kell törekedni, hogy az eszközállományt és anyagi ellátottságot javítsák.
 
Márton Zoltán
  A Szociális Bizottság kidolgozta annak rendszerét, hogy az 1977 fehérvári ingatlant érintő szennyvízcsatorna beruházás bekötéseinek tulajdonosi hozzájárulásához kedvezményeket biztosítanak. Ez szociális alapú visszatérítés lesz: a rászorulók 10, 20, 30 százalékos visszatérítést kaphatnak. Kiemelte, hogy a Szociális Bizottságot megbízta a Közgyűlés azzal, hogy tegyen javaslatot a Farkasvermi úti, a Rákóczi úti és a Hosszúséteatéren található idősek otthonának fejlesztésére.