Az Interliga elődöntőjében az Alba Volán-FeVita - 6-2-es győzelem a DAC ellen

Az Interliga rájátszásának második összecsapásán sem tudta megszorítani a DAC-Invitel az Alba Volán-FeVitát. A hét nap alatt ötödik tétmérkőzésüket vívó fehérváriak játékán nem volt érzezhető a fáradság, és négygólos különbséggel múlta felül megyei riválisát, és jutott az Interliga elődöntőjébe, ahol jövő héten az Olimpija Ljubljana ellen korcsolyázik jégre. Alba Volán-FeVita – DAC-Invitel 6-2 (1-0, 1-2, 4-0)

2006.01.19. 22:11 |

Sille Tamás révén a 6. percben szerzett vezetést a Volán a több sérültet is nélkülöző DAC ellen. A második játékrész ötödik percében aztán 40 másodperc alatt fordítottak a vendégek, mindkétszer Benk volt eredményes. A 32. percben Tőkési Lajos elégelte meg a hazai hátrányt, és kihasználva egy emberelőnyt, egyenlített.

A záróharmadban a kék-fehérek esélyt sem adtak Björn Ferber legényeinek. Előbb Gröschl Tamás, majd Holéczy Roger, végül Kovács Csaba mattolta Kiss kapust, melynek következtében az újvárosiaknál elszakadt a cérna. Szélig és Palovcik akaszkodtak össze, aztán kisebb tömegverekedés alakult ki a kispadok előtt, a nézőtérről üres műanyagflakonok repültek a játéktérre, mire a sértődött vendégek az öltözőbe vonultak. Tíz perces kényszerpihenőt követően folytatódott a játék, s a slusszpoént Majoross Gergely találata jelentette az 58. percben. Az Alba Volán-FeVita 6-2-re nyert, és továbbjutott az Interliga elődöntőjébe.

Alba Volán-FeVita – DAC-Invitel 6-2 (1-0, 1-2, 4-0)

Székesfehérvár, 600 néző
 Vezette: Incze (Haszonits, Kincses)

Alba Volán: Hetényi – Borostyán (1), Kangyal (1), Csibi, Palovcik, Stastny, Svasznek, Buril, Vaszjunyin, Ocskay (1), Palkovics, Sille 1, Tőkési 1 (ee), Fodor, Holéczy 1 (2), Gröschl 1 (2), Kiss, Ennaffati, Rajz, Majoross 1 (ee), Kovács 1 (1), Becze(kapus). Vezetőedző: Pat Cortina

DAC: Kiss T. – Tokaji (1), White, Benk 2, Vass, Peterdi, Szélig, Holló, Borsos, Erdősi, Orsó, Vargyas, Hegyi, Schellin, Revák, Papp, Hüffner, Mekler, Berta, Agárdy (kapus). Vez. Edző: Björn Ferber

Kiállítások: 10 + 5p+véglegles fegyelmi(Fodor, Palovcik) ill. 18 + 5p+véglelges fegyelmi(Szélig, Schellin, Vargyas)