-
Vadhússal segítiettek
Az önzetlen segítségnyújtás fontosságára hívja fel minden év decemberében a figyelmet a VADEX Zrt. A vállalat évről évre vadhúst adományoz a Kríziskezelő Központnak, hogy az átmeneti szállókon és éjjeli menedékhelyen élőket ízletes meleg étellel kínálhassák meg.adv
2025.12.19. -
Az utolsó ablakok is kinyílnak
December 22-én és 23-án is érdemes egyet sétálni a Belvárosban, ahol kinyílik az élő adventi naptár utolsó két ablaka, de megnézhetjük a Betlehemi Szép Csillag kiállítást és karácsonyi fotókat készíthetünk az ünneplőbe öltözött utcák, épületek között.
2025.12.19. -
Adománygyűjtés a FEMA-nál
Adventi adománygyűjtő akciót rendeznek a FEMA Állatotthonban december 20-án, szombaton délután. Lovasberényben, a Harap utca 3. szám alatti menhelyen 12 és 18 óra között várják a segítő szándékú állatbarátokat, akiktől jó minőségű tápokat, tisztítószereket, takarókat kérnek. Lesz vásár is, melynek bevételével az állatotthont támogatják.
2025.12.19. -
Karácsonyi díszeket készíthetünk
Különleges kézműves foglalkozásra várja a kreatívkodni vágyókat a Budai Úti Tagkönyvtár december 20-án, szombaton. A részvétel ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők.
2025.12.19.
Az MCC a TeSzedd! akció keretében a Szent György kórház mögötti területet tisztította meg
A „TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért” akció ma hazánk legnagyobb önkéntes mozgalma.
Az október 22-i székesfehérvári programon – az országos TeSzedd! akciósorozathoz csatlakozva – a Klímapolitikai Intézet és az MCC munkatársai mellett a tehetséggondozással foglalkozó intézmény fehérvári általános és középiskolás korú diákjai és szüleik, valamint dr. Dienesné Fluck Györgyi önkormányzati képviselő is részt vettek. A megtisztítandó területet a szervezők a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház hátsó bejáratánál lévő Bem József utca és Erzsébet út környékén jelölték ki. A szorgos kezek és a lelkes csapat munkájának köszönhetően mintegy 30 zsák hulladék gyűlt össze.
„A felnőttek mellett a fehérvári MCC-s fiatalokat is bevontuk az akcióba, ami tudatos volt részünkről – tette hozzá Östör Annamária. Az MCC székesfehérvári képviseletvezetője kiemelte, a tehetséggondozásban és a környezetvédelemben is fontos a személyes példa és a generációk közötti együttműködés.”
A „TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért” akció ma hazánk legnagyobb önkéntes mozgalma. Idén immár kilencedik alkalommal valósul meg, amelynek keretében legutóbb 3240 helyszínen közel 250 ezer ember 2400 tonna illegális hulladékot gyűjtött össze.