-
Egészséges városok
Folytatódott az Egészséges Városok Kárpát-medencei Egyesületének kétnapos székesfehérvári programja. A csütörtöki éves rendes közgyűlést követően, pénteken a Mercure Hotel Magyar Királyban rendezték a szervezet 36. szimpóziumát, melynek keretében városvezetői köszöntők és szakmai előadások hangzott el.
2024.11.08. -
Közgyűlési összefoglaló
Az új önkormányzati ciklus első rendes Közgyűlését tartotta pénteken reggel Székesfehérvár képviselő-testülete. Elfogadták a Szervezeti és Működési Szabályzatot, elindították a Krasznai és az Udvardi utcák útburkolatának teljes felújítását. Döntöttek új gyalogos-átkelőhelyek építéséről és arról is, hogy további tíz helyen bővül a zebráknál a gyalogosvédelmi rendszer Fehérváron.
2024.11.08. -
Tájékoztató a TOP Plusz forrásokról
Több mint 1,5 milliárd forint érkezik a Székesfehérvár környéki településekre. Molnár Krisztián és Törő Gábor a térség településeit érintő sikeres TOP Plusz forrásokról tartott sajtótájékoztatót.
2024.11.08. -
Átadták a Tamfarm Kft. új telephelyét
Új telephelyet alakított ki a Tamfarm Mezőgazdasági Szolgáltató Kft. Zámoly határában. Az 1,6 milliárd forint értékű beruházást ünnepélyes keretek között avatták fel.
2024.11.07.
Az összetartozás erős köteléke a mi reményünk
Megemlékezést tartottak a Nemzeti Összetartozás Napján a Corpus Hungaricum szobornál a Jávor Ottó téren, ahol a Hermann László Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola diákjai adtak ünnepi műsort, majd a jelenlévők elhelyezték az emlékezés virágait az emlékmű talapzatánál. A 92 évvel ezelőtt aláírt trianoni békeszerződés nemzetünk történelmének legnagyobb tragédiája, azonban az elszakított magyarság ennek ellenére sem veszítette el identitását. – mondta Róth Péter alpolgármester a megemlékezésen.
2012.06.04. 14:39 |
Megemlékezést tartottak a Nemzeti Összetartozás Napján a Corpus Hungaricum szobornál a Jávor Ottó téren, ahol a Hermann László Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola diákjai adtak ünnepi műsort, majd a jelenlévők elhelyezték az emlékezés virágait az emlékmű talapzatánál.
„A 92 évvel ezelőtt aláírt trianoni békeszerződés nemzetünk történelmének legnagyobb tragédiája. A szó, Trianon, beégte magát a lelkekbe, és vele nemzedékről-nemzedékre a fájdalom öröklődött tovább.” – mondta Róth Péter alpolgármester a megemlékezésen.
"Minden magyar ember átérzi még ma is a fájdalmat, azonban tudjuk, hogy az elszakított magyarság a súlyos megrázkódtatás ellenére sem veszítette el identitását. A múlt kitörölhetetlen és megváltoztathatatlan, mindannyiunk része és formálója. A Nemzeti Összetartozás Napja, szóljon a reményről, hiszen a magyarság - határainkon innen és túl - megőrizte az összetartozás igényét, megőrizte anyanyelvét, és hagyományait. Õszintén hiszem azt, hogy a ma két éves, a nemzeti összetartozásról szóló törvény is megteremti az alapjait - a határoktól függetlenül - a magyar közösség megerősödésének." – emelte ki beszédében.
„Összetartozunk, függetlenül attól, hogy hol élünk; hogy valljuk-e, és ha igen, milyen módon, hogy Isten a történelem ura; hogy milyen címkéket aggatnak ránk a magukat erre feljogosítók. Összetartozunk akkor is, ha van, aki ellene tesz; akkor is, ha magyar emberek sírjait gyalázzák meg; akkor is, ha, jelképeinket akarják tönkretenni.”