Az utolsó helyezett Vasastól is kikapott a MOL Fehérvár

A labdarúgó NB I 11. fordulójában a Vasas az Illovszky Rudolf Stadionban 2-0-ra nyert a MOL Fehérvár ellen. Az angyalföldi csapat első győzelmét szerezte meg a 2022/2023-as szezonban, a Vidi pedig egyre nagyobb bajban van. Vasas - MOL Fehérvár 2-0 (1-0)
2022.10.15. 21:39 |

A mérkőzésen Novothny Soma és Ihrig-Farkas Sebestyén gólja döntött, Nikola Serafimov kiállítása miatt a Vidi emberhátrányban fejezte be a mérkőzést.

Az OTP Bank Liga 11. fordulójában a Vasas FC otthonában lépett pályára szombat este Vidi az Illovszky Rudolf Stadionban, ahol a Kovács D. - Bese, Serafimov, Larsen, Hangya - Makarenko, Fiola - Nego, Houri, Dárdai - Kodro kezdő tizeneggyel lépett pályára.

Az első félidőben többet birtokolta a labdát és többször is lőtt kapura a Fehérvár, amely ennek ellenére egygólos hátrányban vonult a szünetre. A hazaiak ugyanis egy gyors támadást Novothny Soma révén pontosan fejeztek be, és ezzel tettek egy lépést idénybeli első győzelmük felé. Fordulás után a labdabirtoklást tekintve fölényben maradt a Vidi, ez azonban csak addig tartott, amíg a 70. percben nem került emberhátrányba. Innentől kezdve még nehezebb helyzetben volt a Vidi, sorsukat pedig megpecsételte a hajrá kezdetén szerzett újabb hazai gól.

Az angyalföldi együttes ezzel a sikerrel elmozdult a sereghajtó pozícióból, míg a MOL Fehérvár sorozatban negyedik bajnoki meccsét nem tudta megnyerni.