Bajnok az Alba Volán SC!

Ha a számmisztikának lenne valami szerepe a magyar jégkorongban, akkor a 2007-2008-as bajnokság igazán különleges időszakként kerülne a sportág honi nagy történelemkönyvébe. Történt ugyanis, hogy az Erste Bank Eishockey Liga, vagyis az osztrák bajnokság fehérvári lezárása után Ted Sator jelezte: játékosaitól azt várja, hogy kilenc mérkőzést nyerjenek a bajnokság rájátszásban. Az Alba Volán SC játékosai nem is cifrázták túl: kilenc találkozón kilencszer nyertek - volt, hogy kilenc góllal -, s a HC Csíkszereda legyőzésével a fehérvári jégkorongsport kilencedik bajnoki címét szerezték. Alba Volán SC – HC Csíkszereda 6–0 (1-0, 4-0, 1-0)
2008.03.20. 21:32 |
 Ha a számmisztikának lenne valami szerepe a magyar jégkorongban, akkor a 2007-2008-as bajnokság igazán különleges időszakként kerülne a sportág honi nagy történelemkönyvébe. Történt ugyanis, hogy az Erste Bank Eishockey Liga, vagyis az osztrák bajnokság fehérvári lezárása után Ted Sator jelezte: játékosaitól azt várja, hogy kilenc mérkőzést nyerjenek a bajnokság rájátszásban.

A paly-off csatározásait végigszemlélve mindez azt jelnetette, hogy a kék-fehérek egyetlen meccset sem bukhatnak el a negyeddöntő, az elődöntő és a döntő párharcai során. Nem kis elvárás, de az Alba Volán SC vezetőedzője tisztában volt fiai képességeivel, s az osztrák bajnokság kemény csatáin edződött Fehérvári Ördögöktől mégis realitásnak tűnt a terv megvalósítása. Az Újpestet és az SC Csíkszeredát is nullára verték Ocskayék, s a HC Csíkszereda ellen is remekeltek a döntőben. A négy nyert mérkőzésig tartó finálé harmadik összecsapásán például 9 gólt helyeztek el a fehérváriak a csíki kapuban, óriási lépést téve a fehérvári jégkorong története kilencedik bajnoki címe felé.

A két csapat negyedik csatájának első harmada már szorosabb játékot hozott. A mintegy 3500 néző előtt az első percben Palkovics tornáztatta meg Polc kapust, majd válasz gyanánt Kramny tesztelte Hetényit. Az elvétve adódó emberelőnyökkel egyik csapat sem tudott élni, lövések azonban voltak, Allen, Tokaji, és Sofron is célba vette a vendégkaput, de Polc a helyén volt. A 16. percben mindössze Kramny tudott válaszolni. A harmad végén azonban jött a már várva várt gól: egy kapu elé került korongot Polc nem tudott begyűjteni, s első hibáját Soforn István torolta meg, közvetlen közelről kotorta a gólvonal mögé a pakkot, 1-0.
 A második harmadban ott folytatta a Volán, ahol az elsőben befejezte. Rögtön a játékrész nyitánya után Vaszjunyin Atyom váltott gólra egy emberelőnyt, kettőre növelve a csapat fórját. A HC ekkor még nem adta fel, a 24. percben Racek próbálkozott a gólszerzéssel, de Hetényi eszén képtelen volt túljárni. Ugyanebben a percben Palkovics vezethetett szólót, de lövését Polc bravúrral védte. Blanar kiállításánál Vaszjunyin és Tokaji Viktor készítette fel a Csíkszereda portását az újabb rohamra, a 30. percben Palkovics Krsiztián már nem hibázott, 3-0 a Volán javára. A gólt követően – már veszni látva a döntőt – Marcel Ozimak bizalmat szavazott harmadik számú kapusának is, Fülöp Rajmond állt a vendégek ketrece elé. A fehérváriak hamar felavatták az új portást, egy tanítanivaló iskolajáték végén Ocskay Gábor szerezte a hazaiak negyedik találatát. Ezzel még nem zárult le a gólözön a középső játékrészben, mert a 39. percben addig-addig próbálkozott az emberelőnyös gólszerzéssel Tokaji Viktor, hogy egy lapos húzásba Benk András belepiszkált, a korong pedig a bal alsóban pihent meg, 5-0.
 A záró periódusban már mindenki belenyugodott az Alba elvitathatatlan győzelmébe, s a jégen unalmasan csordogált a játék. A szurkolók magukat szórakoztatták rigmusaikkal, énekeikkel, és tapsviharral. Azért a jégen sem csak kűröket futottak a játékosok. A harmad elején Fülöp kapusnak akadt dolga, aki egyre inkább belemelegedett a meccsbe, Vaszjunyin, Sihvonen és Tokaji lövését is hárítania kellett. A 46. percben Molnár tévedt el a fehérvári kapuig, ahol fonák húzását könnyedén hárította Hetényi. Ezután Ondrejcik löketét védte a szeredai hálóőr, majd Horváth András bombája túljutott a kapuson, de a kapuvas a HC segítségére sietett. Az utolsó tíz percben már sokminden nem történt, szinte semmi, csupán annyi, hogy a döntőben remeklő Sofron István ismét betalált. A 19 éves, nagy jövő előtt álló csatár Gröschl Tamás passza nyomán ötödik gólját szerezte a fináléban. Az Alba Volán SC 6-0-s győzelmével a HC-t és a teljes magyar mezőnyt lenullázva zsebelte be története kilencedik, sorozatban hatodik bajnoki címét. A fehérváriak 1981, 1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 után örülhetett 2008-ban is az aranyéremnek.

Alba Volán SC – HC Csíkszereda 6–0 (1-0, 4-0, 1-0)

Székesfehérvár, 3500 néző
 Vezette: Dremelj (Kincses, Haszonits)

AV: Hetényi – Horváth (4), Tokaji (2), Vaszjunyin 1(ee), Ocskay 1, Palkovics 1 (2), Galvins, Svasznek, Benk 1(ee), Majoross, Ftorek, Kangyal, Ondrejcik, Sofron 2, Sihvonen, Fodor (1), Allen, Borostyán, Rajz, Gröschl (1). Vezetőedző: Ted Sator

HC: Polc – Pipa, Solti, Bosak, Kovac, Petres, Nagy, Blanar, Racek, Lörincz, Kramny, Flinta, Malinka, Virág, Mihály, Antal, Szőgyőr, Bíró, Molnár, Péter, Szőcs, Fülöp (kapus). Vezetőedző: Marcel Ozimak

Kiállítások: 16 ill. 17 perc + végleges fegyelmi(Bosak)