Bajnoki győzelemmel kezdte a 2008-as esztendőt a Cornexi

Több hetes szünet után 2008-ban a 10. forduló mérkőzéseivel folytatódott az NB1-es női kézilabda bajnokság. A Cornexi-Alcoa-AutoBahn számára nem a legjobban sikerült a téli felkészülés, mert a korosztályos válogatottak elfoglaltságai, valamint a sérülések és betegségek miatt kevés edzést tudott a teljes keretnek vezényelni Vura József. Ettől függetlenül az edzőmérkőzéseket sikerrel vették a fehérváriak, a 2008-as esztendő első bajnoki ellenfelét, a Hódmezővásárhelyt például kétszer is legyőzték a Cornexi lányai. A bajnoki fellépésre tartalékosan készült az Alcoa, ugyanis Szrnka Hortenzia és Fekete Csilla operáció után lábadoznak, Vijunaie és Trishchuk betegségből éppen felépülve szállt harcba, Tápai Szabina pedig vállsérülés miatt volt kénytelen kihagyni az összecsapást. Cornexi-Alcoa-AutoBahn – ASA Hódmezővásárhelyi NKC SE 30-25 (18-14)
2008.01.13. 12:01 |

Kristina Trishchuk játékán egyáltalán nem látszott, hogy a meccs előtti napon még lázzal küszködött, az orosz légiós csapata vezéregyéniségévé vált. A mérkőzés elején gyors gólváltásba bonyolódtak a felek, a Cornexi előnyszerzéseit a rutinos játékosok alkotta Hódmezővásárhely rendre egalizálta. Mindezt az első félidő derekáig tudták produkálni a tabellán éppen a fehérváriakat üldöző vásárhelyiek. A 17. perctől már egyértelmű volt a Cornexi fölénye, a találkozó végére 9 gólig jutó Trishchuk vezérletével, no meg Sladjana Djeric parádés kapusteljesítményének köszönhetően ellépett a Vura-csapat. Volt olyan pillanat az első játékrészben, amikor már hat góllal vezetett a Cornexi, de a szünet előtt picit kiengedett, így négygólos hazai előnnyel fordultak a csapatok. (18-14)

A második periódusban sem változott a játék képe. A Hódmezővásárhely csapatából szinte csak a balszélső, a 10 gólt termelő Koroknai Viktória nőtt fel a feladathoz, de mivel egy fecske nem csinál nyarat, nem is maradt esélye a vendég együttesnek. A Cornexinél szóhoz jutottak a fiatalok, Vijunaite, Balogh és Trishchuk pihenhettek is, mert nem fenyegette veszély a két pontot. A Cornexi-Alcoa-AutoBahn 30-25-ös győzelmével egy pontra megközelítette a negyedik Debrecent, és egyben leszakította az üldöző Vásárhelyt.

Cornexi-Alcoa-AutoBahn – ASA Hódmezővásárhelyi NKC SE 30-25 (18-14)

Székesfehérvár, 1100 néző
 Vezette: Pech, Vágvölgyi

Cornexi: DJERIC – Balogh B. 3, Gordejeva 2, Vijunaité 3, KAMPER 4, TRISCSUK 9/2, Vaszari. Cs: BERNATAVICIUTE 6/2, Mayer 2, Emberovics, Kovács A. 1. Edző: Edző: Vura József

Hódmezőv.: Abramovics – Nagy R., Nikolajenko 3, Sipos 3, Fülöp, WOLF 6, KOROKNAI 10. Cs: Vörös (kapus), Borbély, Jókai, Takács 1, Szepesi, Bloj, Jenőfi 2. Edző: Rapatyi Tamás
 Kiállítások: 10, ill. 12 perc
 Hétméteresek: 5/4, ill. –