Bajnoki rajt - Albacomp Fehérvár - Debrecen 109-65

Magabiztosan kezdte első hazai bajnoki mérkőzését az Albacomp Fehérvár. Már az első percekben nyilvánvalóvá vált, hogy a két csapat nem egy játékerőt képvisel. 8-0-s rohammal nyitottak Simon Balázsék, de az „olló” a mérkőzés előrehaladtával egyre csak nyílt. A negyed végére már tizenhat pontos hátrányban volt a Factum. Az utolsó percekben pedig már helyet kaptak a látványelemek is a fehérvári kosarasok játékában.
Albacomp Fehérvár – Factum Sport Debrecen 109–65 (31–15, 21–16, 31–13, 26–21)
2011.10.08. 20:45 |

A második negyed első felében, sikerült megtartani pontkülönbségét a Debrecennek. Ehhez a sikerhez azonban kellett az is, hogy az Albacomp feltűnően sokat hibázott ezekben a percekben. Ahogy aztán az várható volt nem tartott sokáig az Alba szétszórtsága. A negyed végére húsz pontos különbséget mértek ellenfelükre. Simon Balázsnak és Damian Hollisnak jött ki legjobban a lépés. Mindketten tíz pont fölött voltak már a nagyszünetre, a csapatok pedig 52-31 re zárták a félidőt.

Annak ellenére, hogy a Factum Sport enyhén szólva sem volt partiban a palánkok alatt, mindent megtett, hogy helytálljon Fehérváron. Sajnos a külső dobások a harmadik negyedben sem voltak eredményesek. A lepattanókból az Alba könnyű kosarakat szerzett. A negyed végére már 39 pontos volt a különbség.

Az utolsó játékrész sem hozott meglepetést, mindkét csapat sokat cserélt, szinte mindenki kapott lehetőséget a játékra. Az utolsó percekben már helyet kaptak a látványelemek is a fehérváriak játékában. A mérkőzést 109-65–re az Albacomp Fehérvár csapata nyerte.