-
Harminc éve együtt
Különleges jubileumot ünnepeltek a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságon. Három tűzoltó – akik 1994 novemberében együtt kezdtek Székesfehérváron – harminc év elismerését vehetett át. Hadlaczki István tűzoltó alezredes kiemelt főelőadóként, Róth Antal tűzoltó őrnagy főelőadóként, ma már a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat kötelékében szolgál, Nagy István tűzoltó főtörzsőrmester pedig a vármegyeszékhely tűzoltóságának gépjárművezetője.
2024.11.23. -
Húsz riasztás a tűzoltóknak
Az éjszakai havazás miatt húsz helyszínen avatkoztak be Fejér vármegye tűzoltói november 22-én, pénteken reggel 8 óráig.
2024.11.22. -
Rendőrkézen a fehérvári díler
A konyhaszekrényben és egy dobozban tárolt marihuánát nem, de a gázcsőre lógatott adagot titkolta a rendőrök előtt a 29 éves díler. A gyanúsított a rendőröknek végül beismerte tettét.
2024.11.21. -
Elektromos BMW-kel erősítenek
Új elektromos BMW-t kapott a rendőrség. Az autóból Fejér vármegyébe is jutott, de hogy pontosan melyik osztály egyenruhásai használják majd, egyelőre nem tudni.
2024.11.14.
Vízparti veszélyek - baleset-megelőzési tanácsok a nyárra
A meggondolatlanság, a felelőtlenség, az alapvető szabályok figyelmen kívül hagyása súlyos következményekkel járhat.
A biztonságos kikapcsolódás érdekében érdemes megfogadni az alábbi tanácsokat:
Szabad vizek mentén a legbiztonságosabb a kijelölt fürdőhelyen történő fürdőzés, illetve ott, ahol a fürdés nem esik tiltó rendelkezés hatálya alá! A kijelölt fürdőhelyeken szakszerű segítség is rendelkezésre áll arra az esetre, ha mégis bekövetkezne a baj. Különösen veszélyesek a bányatavak az állandóan változó vízmélység, illetve a vízhőmérséklet hirtelen csökkenése miatt, valamint a folyóvizek, ahol az erős sodrás és az örvények még a gyakorlott úszók számára is kockázatosak lehetnek. A tiltott helyen való fürdőzés szabálysértésnek minősül, amelyért 5 ezertől 50 ezer forintig terjedő bírságot szabhatnak ki a hatóságok.
A fürdésre igénybe venni kívánt vízterület sajátosságairól, a mederviszonyokról célszerű meggyőződni a vízbe ugrás előtt, hiszen a rossz helyzetértékelés komoly sérülésekhez vezethet!
Hat éven aluli, továbbá úszni nem tudó tizenkét éven aluli gyermekek csak felnőtt közvetlen felügyelete alatt fürödhetnek ott is, ahol a fürdés egyébként megengedett! Gyengén úszók csak sekély vízben fürdőzzenek!
Aki nem tud úszni, mély vízben ne használjon felfújható fürdőeszközt!
Ne menjenek a vízbe közvetlenül étkezést követően, illetve szeszesitaltól befolyásolt, gyógyszer vagy kábító hatású szer fogyasztásából adódó bódult állapotban!
Mivel a szabad vizek hőfoka általában elmarad a strandfürdők hőmérsékletétől, ezért a hőségtől felhevült testtel soha ne ugorjanak a vízbe, előtte mindig hűtsék le magukat!
Tilos fürdeni éjszaka és korlátozott látási viszonyok mellett, kivéve, ha a vízterület megvilágított, ezen esetekben is legfeljebb a mélyvíz határáig!
Fürdőzés közben is figyeljék a viharjelző szolgálat jelzéseit! Az I. fokú viharjelzés (figyelmeztetés az elővigyázatosság betartására) – percenként 45-ször felvillanó sárga fényjelzés – esetén a parttól 500 méternél nagyobb távolságra tilos fürödni. A II. fokú viharjelzés (figyelmeztetés a fenyegető veszélyre) – percenként 90-szer felvillanó sárga fényjelzés – esetén fürödni tilos. A viharjelző állomások a Velencei-tó partján, több irányból is jól látható helyen vannak elhelyezve.
Erősödő szélben csónakkal, úszógumival, gumimatraccal elsodródók lehetőség szerint maradjanak a csónakban, úszógumin, gumimatracon, amíg sekély vízre nem érnek, vagy ameddig megérkezik a segítség! Elsodródott játékok, matracok után ne ússzanak mély vízbe!
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság kéri az állampolgárokat, hogy tartsák be a jogszabályokon kívül az alapvető óvatossági szabályokat saját életük, egészségük megóvása érdekében, és figyeljenek embertársaikra!
Gondtalan és balesetmentes nyarat kíván a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság!