Balkezes molekulákkal és robotokkal ismerkedtek a tópartis diákok

 Természet- tudományos projektnapot tartottak a Tóparti Gimnáziumban, ahol érdekes előadásokkal és kísérleti bemutatókkal várták a diákokat a meghívott előadók. A projektnapon 21 témakört jártak körbe neves szakértők segítségével, többek között városépítészet, műemlékvédelem, robottechnika, csillagászat, mobiltelefonos programozás és elektro-mikroszkópos helyszínelés is szerepelt a programban.
2016.05.05. 14:29 |
 Természet- tudományos projektnapot tartottak csütörtökön a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolában, ahol érdekes előadásokkal, foglalkozásokkal és kísérleti bemutatókkal várták a diákokat a meghívott előadók. A projektnapon 21 témakört jártak körbe neves szakértők segítségével, többek között városépítészet, műemlékvédelem, robottechnika, csillagászat, mobiltelefonos programozás és elektro-mikroszkópos helyszínelés is szerepelt a programban.
KÉPGALÉRIA a projektnapról
Közelebb kerülhettek a diákok a természettudományokhoz a csütörtöki projektnapon a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolában, a rendezvényt többek között Székesfehérvár Önkormányzata, a Fejér Megyei Önkormányzat, Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara és a Pannon Egyetem is támogatta.
"A városépítészetről Lantay Attila, Székesfehérvár főépítésze, műemlékvédelemről pedig Igari Antal, Fejér megye főépítésze tartott előadást és külső helyszínekre is ellátgathattak a gyerekek, voltak a szennyvíztisztító telepen és a Passzív Házban is." - mondta el a projektnapról dr. Vizi László Tamásné igazgató, kiemelve, hogy a kémia, a fizika és a biológia területéről is sok mindent láthattak a a diákok, akik megismerkedhettek a robottechnikával is.
"Büszkék vagyunk arra is, hogy előadóként tértek vissza tanítványaink, például Banc Roland, a BME mechatronika szakos hallgatója, aki tavaly érettségizett, de már most jó szakemberként tartják számon." - tette hozzá az igazgató.
A projektnapon élelmiszer-egészségügyi előadást is tartottak a diákoknak, akik a szakemberek segítségével végezhették el a vizsgálatokat. Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának docense, Nagyné Dr. Hajnal Éva az androidos okostelefonnal való programozás rejtelmeibe avatta be a fiatalokat, dr. Farkas Gergely a Pannon Egyetem adjunktusa pedig a "jobb és balkezes" molekulákkal ismertette meg a hallgatóságot.