-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Bangó Margit és a Bakony Népzenei Együttes a Nyugdíjasok Karácsonyán
A cigánydalok és magyar nóták sokak által kedvelt, méltán népszerű előadójának pályája éppen ötven évvel ezelőtt egy, a Magyar Rádióban meghirdetett tehetségkutató versennyel kezdődött. A tradicionális muzsikus családból származó, akkor 17 éves fiatal lány hangja elnyerte a zsűri tetszését, azonnal felvétel is készült vele. A dalokat sugározta a Rádió, Bangó Margit nevét gyorsan megismerték. Az énekesnő dalok százait tanulta meg, számtalan helyen fellépett itthon és külföldön is. A 80-as években sokat szerepelt együtt Horváth Pistával, duójuk rendkívül népszerű volt országszerte. A 90-es években Bangó Margit a 100 Tagú Cigányzenekar szólistája lett. Újabb nagyszabású koncertek következtek: a világ minden táján megismerték a nagy hagyományokkal bíró magyar nótákat és a tradicionális cigánydalokat.
A részvétel ingyenes, a programra minden érdeklődőt sok szeretettel várnak!
Bangó Margit pályájának legfőbb jellemzője a hitelesség: egy pici étterem vagy egy több ezres aréna, az énekesnő magával ragadó előadásmódja mindenki számára felejthetetlen élményt nyújt. Hosszú pályáján számos felvételt készített, ezeken olyan dalok is hallhatók, amelyeket talán soha mások nem énekeltek lemezre. Az énekesnő munkásságát több magas kitüntetéssel is elismerték: 1994-ben a Magyar Köztársaság Arany érdemkeresztjét, 2001-ben a Magyar Örökség Díjat, 2004-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét (polgári tagozat), 2006-ban a Kossuth-díjat vehette át.
A Bakony Népzenei Együttes a Hermann László zeneiskolában több mint harminc éve működő alap- és középfokú népzene oktatás jelenlegi és már korábban végzett növendékeiből szervezett együttes. Előadásaikon többnyire szólistaként, kamarazenekarként lépnek fel, de szívesen adnak egész estés koncertet is. A magyar nyelvterület népzenéit bemutató előadásaikon, hangszerbemutatóikon az énekszó mellett szinte minden, a népi hagyományban használatos hangszert megszólaltatnak. Összeállításaikban feldolgozás nélkül, a falvakban eredetileg fellelt formát rekonstruálva csendülnek fel a dallamok. Az együttes többször képviselte Fehérvárt külföldön, jártak Brüsszelben és a német partnertelepülésen, Schwabisch-Gmündben is.