-
Gregor József Énekverseny
Ünnepi gálahangversennyel ért véget a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnap délután. A Szent István teremben rendezett eseményen adták át a különdíjakat és hirdettek nyerteseket. A zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri.
2024.11.24. -
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Bemutatták pénteken a szemináriumi templomról szóló képes albumot
A Városházán mutatták be Kovács Péter Barnabás művészettörténész és Szelényi Károly fotós munkáiból készült könyvet. A képes album a szemináriumi templomban látható freskókat mutatja be fényképen és írja le történetüket három nyelven. A templomot ékesítő falfestményeket az 1740-es években Franz Albert Maulbertsch készítette. Az albummal a turisták mellett a városban lakókat is meg kívánják szólítani, hiszen a szerzők szerint sok olyan részlet van a templomban, amit szabad szemmel észre sem venne az ember, de a képeken jól látható. (Tekintse meg képgalériánkat!)
Az átadón a szerzők mellett Warvasovszky Tihamér polgármester is köszöntőt mondott, aki a beszédében a szemináriumi templomot a város egyik ékkövének nevezte és köszönetét fejezte ki a szerzőpárosnak, akik egy fotóalbumban megörökítették Székesfehérvár egyik büszkeségét.
A szerzőpáros érdekességképpen elmesélte, hogy a képekkel rengeted utómunkálat volt, hiszen számos olyan repedés észrevehető volt, amit szabad szemmel nem vennénk észre. Ezeket az utómunkálatok során eltávolították és csak halvány másolatukat helyezték vissza a képre, hogy hitelesek maradjanak a fotók.