Beporzók napja - egyre több helyen alakítanak ki méhlegelőket Székesfehérváron

Az utóbbi húsz évben a beporzó rovarok 40%-a kipusztult Európában. Az élelmiszereink nagy része összefüggésben van a beporzó rovarok munkájával, ezért van nagy szükség rá, hogy a környezetünkben élő beporzókat védjük és életteret biztosítsunk a számukra. Nélkülük mi sem fogunk sokáig egészségesen élni.
2021.03.10. 07:50 |
Beporzók napja - egyre több helyen alakítanak ki méhlegelőket Székesfehérváron

Sajnos a rengeteg vegyi anyag kijuttatása és a életterük folyamatos csökkenése miatt kiemelten fontos elősegíteni ezeknek az élőlényeknek a fennmaradását. A külterületi természetközeli gyepek védelme mellett nagyon fontos a városi méhlegelők és rovarhotelek létrehozása. 

A székesfehérvári természetközeli zöldterület-gondozásról itt olvashat!

A méhlegelők számát Székesfehérváron is folyamatosan növeli a Városgondnokság és ahol csak lehet, meghagyják a füvet egy kicsit magasabbra nőni, így virágos rétek alakulhatnak ki városszerte, ami a különböző rovaroknak, bogaraknak is kedvez.

Azon túl, hogy ezzel sokkal természetközelibb gyepgondozás, a városi klímára is pozitív hatással lesz, hiszen nem melegszik fel nyáron úgy a talaj, mint a néhány centisre vágott gyep esetében és nem utolsósorban kevésbé ég ki a nyári száraz hetekben.

Sok helyen próbálkoznak méhlegelők létrehozásával és ezeknek a területének a bővítésével, amit néha nehezen fogadnak el a lakók. Rovarhoteleket azonban bárki létrehozhat, magányosan élő megporzó rovarok lakják, akik telepekben élnek. Minden rovar a saját utódait nevel fel. Veszélyforrást nem jelent, emiatt gyakorlatilag bárhová bátran kihelyezhető és jelentősen elősegíti a beporzók fennmaradását.

Fehérvári színes

Loaded: 0%
Progress: 0%
Remaining Time -0:00