-
Jazzkarácsony a Városház téren
Különleges zenei élménnyel gazdagodik az adventi programkínálat december 20-án, szombaton 18 órától, amikor a Kodolányi János Egyetem Modern Zenei Tanszékének hallgatói – köztük Gudics Máté, a 2024-es Megasztár hetedik évadának nyertese – adnak ünnepi koncertet a Városház téri Adventi színpadon.
2025.12.17. -
Hozz egy meleg takarót!
Több mint száz takaró érkezett a Vörösmarty Színház Hozz egy meleg takarót! felhívására az elmúlt hetekben. Az adventi időszakban meghirdetett kampányban résztvevők az utcán élő, fedél nélküli otthontalanoknak nyújtottak segítséget felajánlásukkal. Az adományokat a Kríziskezelő Központ munkatársai osztják szét a téli időszakban.
2025.12.17. -
Karácsonyi koncert
Ebben az esztendőben is a Szent Imre Templomban rendezte meg karácsonyi hangversenyét a Kodály Iskola. Az esten az intézmény valamennyi korosztályának kórusa fellépett.
2025.12.17. -
Több mint 100 takarót gyűjtöttek
Lezárult a Vörösmarty Színház hagyományos Hozz egy takarót! jótékonysági akciója, amely során idén több mint száz takarót gyűjtöttek össze a székesfehérváriak és a színház közössége.
2025.12.17.
Betlehemi láng a Városház téren
A mai szeles időjárásban nem volt könnyű dolga Spányi Antal megyés püspöknek és Boldizs Kálmánné alpolgármesternek, de azért sikerült lángra lobbantaniuk a város adventi koszorújának harmadik gyertyáját a Luca-nap jegyében zajló ünnepi műsor keretében.
Fehérvár adventi koszorújának harmadik gyertyáját a Magyar Cserkészszövetség által Fehérvárra hozott, és itt a Prohászka-emléktemplomban őrzött betlehemi lánggal gyújtotta meg Boldizs Kálmánné alpolgármester és dr. Spányi Antal megyés püspök. A gyertyagyújtás előtt Kuna Károly, a Vörösmarty Színház színművésze magyar írók gondolatait idézte fel a karácsonyról, a szeretetről és az örömről.
Ugyanezeket a gondolatokat folytatta tovább Boldizs Kálmánné alpolgármester, aki felidézte gyermekkorának emlékeit, a karácsonyvárás izgalmait, majd egy verssel is megakadályozta a szép számban összegyűlt közönséget. Dr. Spányi Antal is az örömre helyezte a hangsúlyt, és emlékeztetett arra, hogy a jövő héten már a rózsaszín szalaggal ellátott gyertyát gyújtjuk meg, ami a Megváltó születése feletti örvendezésre szólít.
Percze Ilona, a Közművelődési Iroda munkatársa a mai ünnepségen mesélte el, hogy az adventi koszorú gyertyáit egy, a neve elhallgatását kéri fehérvári hölgy ajándékozta a városnak azért, mert elégedetlen volt a korábbi évek adventi gyertyáival, ugyanis a Városház tér távolabbi részeiből nem látszott a gyertyák lángja. Ezek az üvegbúrával ellátott gyertyák különösen ma tettek jó szolgálatot, amikor a szeles időjárás közepette nem volt egyszerű meggyújtani a harmadik gyertyát.
Advent harmadik vasárnapjának ünnepe a tegnapi Luca-nap jegyében telt: a műsor legnagyobb sikert arató száma az Alba Regia Táncegyüttes utánpótlás-csoportjának lucázása volt. Az apróságok a Luca-naphoz kapcsolódó népszokásokat elevenítették meg a színpadon a Barátok zenekar kíséretében.