-
Boggie Christmas koncert
Különleges karácsonyi koncertélményre várja a zeneszeretőket Boggie, aki a legismertebb ünnepi dallamok mellett saját dalaiból is hoz egy csokrot a december 20-i fehérvári fellépésére.
2025.12.17. -
Mézeskalácsos táncos est szépkorúaknak
A régi szép idők dallamai várják a Felsővárosi Közösségi Házban december 20-án rendezendő táncos est résztvevőit. A szépkorúaknak szervezett eseményre minden táncoslábút várnak a szervezők!
2025.12.17. -
A Frim Jakab otthon karácsonya
Szerdán délelőtt karácsonyi műsorral kedveskedtek családtagjaiknak a Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthon dolgozói és ellátottjai, akik a szívet melengető verses, zenés és táncos műsor után a saját maguk által készített ajándékokkal lepték meg vendégeiket.
2025.12.17. -
Élmény a legkisebbeknek!
December 20-án szombaton 10 órától a Kezeslábas Társulat varázslatos előadása elhozza a bábok, a zene, a mondókák és a színház mesés világát! Kutyus, cicus és sok más kedves állat kel életre a szemünk előtt.
2025.12.17.
Bohócfejes ballon is repül majd Székesfehérvár fölött
A rendezvény megálmodója Pálosfalvi Brúnó sajnos idén már nem lehet jelen és tiszteletére rendezünk versenyt a karneválon – mondta Wágner Péter főszervező. A 15 ballonnal öt felszállást hajtanak végre: pénteken reggel és este Fehérvár fölött repülnek, szombaton pedig az Agárdi Parkerdőből lesznek a felszállások, ahol egész napos gazdag szórakoztató program várja az odalátogatókat. Lesz kirakodó vásár, honvédségi és rendőrségi bemutató, autó és motorkerékpár kiállítás, szimulátorok, ejtőernyős ugrások, helikopter show. A helikopterekkel sétarepülést tehetnek, akik kíváncsiak a Velencei tóra madártávlatból.
A megnyitó ünnepséget Székesfehérváron tartják az Alba Pláza augusztus 31-én csütörtökön. Másnap, pénteken két alkalommal is Székesfehérvár felett repülnek a ballonok.
A fehérvári ballonfelszállások pontos helyéről a szekesfehervar.hu-n és a város Facebook oldalán a facebook.com/fehervar oldalon pénteken reggel hatkor és délután öt óra előtt pár perccel adunk tájékoztatást!
Sági István a Sky Team Hőlégballon Repülő Egylet főpilótája az idei fesztivál egyik kuriózumáról beszélt: láthatunk majd egy bohócfejes ballont, mely Pálosfalvi Brúnó egyik kedvenc hőlégballonja volt. Ezt az Alba Pláza előtt is láthatja majd a karneválon először, a közönség. Jelenleg úgy néz ki, hogy a Szent Flórián körút és a Marhacsapás utca, Kiskút útja közötti Kubik göndörből szállnak majd fel a hőlégballonok.
Viza Attila önkormányzati képviselő Székesfehérvár nevében mondott köszönetet a szervezőknek, hogy 23. alkalommal is megrendezik a látványos karnevált. A képviselő kiemelte, hogy a tradicionális programnak köszönhetően lassan már megszokott látvány, hogy szeptember elején ballonokkal telik meg a város légtere. A fehérváriakat arra kérte, hogy csodálkozzanak rá idén is a ballon sport szépségeire. Elmondta, hogy a fehérvári megnyitón idén is kuriózummal találkozhat a közönség, tavaly a Szent Koronát formázó ballont emelték Székesfehérvár fölé, idén pedig most egy vicces alakzat, Brúnó, a bohóc repül az égbe a rendezvény nyitányaként.