Bravúros Albacomp siker a BC Dinamo Moszkva Region ellen

A FIBA Európa Kupa negyeddöntőjében az Albacomp együttese csütörtökön este az orosz BC Dinamo Moszkva Region gárdáját fogadta. A fehérváriak felnőttek a feladathoz, végig vezettek, csupán a záró játékrészben engedték magukhoz közel a vendégeket. Bár a visszavágóra a tízpontos előny kevésnek tűnik, mindenesetre a kontinens egyik legjobban jegyzett csapatát sikerült legyőzniük Góbiéknak és ne felejtsük el a Dinamo a FIBA Európa Kupa sorozatában Fehérváron szenvedte el első vereségét, ez pedig mindenképpen figyelemreméltó és jó ajánlólevél lehet a visszavágóra.

2005.03.04. 07:24 |

A FIBA Európa Kupa negyeddöntőjében az Albacomp együttese csütörtökön este az orosz BC Dinamo Moszkva Region gárdáját fogadta. A fehérváriak felnőttek a feladathoz, végig vezettek, csupán a záró játékrészben engedték magukhoz közel a vendégeket. Bár a visszavágóra a tízpontos előny kevésnek tűnik, mindenesetre a kontinens egyik legjobban jegyzett csapatát sikerült legyőzniük Góbiéknak.

Már csak azért is érdemes volt kilátogatni az ARÉV csarnokba a fehérvári szurkolóknak az Európa Kupa negyeddöntőjének első összecsapására, mert még ennyire rangos csapatot nem fogadtak a hazaiak fennállásuk alatt ebben a létesítményben. Az orosz pontvadászat negyedik helyén álló Dinamo Moszkva Region, amelynek játékosállományában több nagyágyú is szerepel reményei szerint nyerni jött Fehérvárra, és közel sem titkolt szándékkal a sorozat döntőjébe készül.

Nem ijedtek meg a kék-fehérek, és már az első percekben felvették a moszkvaiak ritmusát. Jól játszott az Alba, a vendégek mestere folyamatos cserékkel próbálta megzavarni őket. Az első tíz perc szoros volt, de több ponttal is vezethettek volna Farkas Sándor tanítványai, ha egy kicsit jobban figyelnek a lepattanókra, és jobban megbecsülik a labdát.

A folytatásban a sötét mezesek rendkívül feszülten játszottak, ennek hozományaként egymás után hat büntetőt hagytak ki zsinórban. A 13. percben Spivey kosara után volt először tízpontos a hazai vezetés (27-16). Tovább menetelt az Albacomp, Youngert nem tudják tartani, ráadásul öt percig nem talált be a vendég együttes. Bezzeg a fehérváriak, 16 pontot dobnak, közben egyet sem kapnak. Kornegay töri meg a gólcsendet, ám ez sem segít rajtuk, mert szárnyalnak a kék-fehérek. Aztán a nagyszünet előtt hiába van több tiszta dobóhelyzetük Spiveyéknak mégsem sikerül megtartani a már-már tetemesnek látszó előnyt, mert húsz másodperccel a dudaszó előtt hat egységnyit berámolnak a moszkvaiak.

Úgy tűnt, hogy a szünet után sem fogyott a lendületből, mert ha közelebb is férkőzik a vendégcsapat, mindig van valaki, aki egy-egy hármast elereszt. Nem lehet szó nélkül elmenni a fehérváriak védekezése mellett sem. Akár emberfogásban, akár zónában játszanak szorosan őrzik ellenfelüket. Az NBA-t is megjárt Morgunov mindössze négy pontnál jár a harmadik játékrész végén. Bódi pedig akkora sapkát ad Taylornak, hogy az amerikai még nagypapa korában is szörnyülködve fog emlékezni a jelenetre. A 30. perc végén akár nyugodtan dőlhetne hátra a hazai szurkolótábor, de ez a nem az a meccs…18 ponttal vezet az Alba (68-50), és még kegyetlen tíz perc várt a kék-fehérekre.

Spivey külön őrzőt kap, Smith mindenhová követi honfitársát, ám most mások osztják a kosarakat. Góbi korlátlan úr a légtérben, szedi bőszen a lepattanókat (az egész meccsen összesen 11-et!). Fáradni látszanak a kék-fehérek, hat perccel a vége előtt érzi ezt Farkas mester is. Kikéri idejét, próbálja átvariálni a csapatot. A figyelem azonban így is lankad, kap néhány elkerülhető kosarat az Albacomp.

Két és fél perccel a lefújás előtt még 14 pont az előny, jönnek előre a vendégek. Harcolnak az albások, de a csapat védekezése már nem annyira acélos, mint korábban. Faragnak is hátrányukból az oroszok, tízen belülre azonban már nem tudnak kerülni.

Sikerült kellő meglepetést okozniuk a kék-fehéreknek, minden dicséretet megérdemelnek, mert több kitűnő egyéni teljesítmény mellett igazi csapatként funkcionáltak. A nagynevű vendégektől pedig valljuk meg többet vártunk, bár a végeredmény tudatában valószínű ezt senki sem bánja…
 Ne felejtsük el a Dinamo a FIBA Európa Kupa sorozatában Fehérváron szenvedte el első vereségét, ez pedig mindenképpen figyelemreméltó és jó ajánlólevél lehet a visszavágóra.