Bravúros Cornexi-győzelem a listavezető Győr ellen

A női kézilabda bajnokság felsőházi rájátszásának negyedik fordulójában a legjobb négy között sereghajtó Cornexi-Alcoa-HSB Holding a tabellát vezető Győri Audi ETO KC együttesét fogadta. A fehérváriak az esélytelenek nyugalmával léptek pályára, azonban mégis fűtötte Baloghékat a bizonyítási vágy, hiszen nem is oly rég 13 góllal kapott ki a Cornexi Győrött, s még a bajnokság végső sorrendje sem alakulat ki. Vura József együttese kezdett ugyan rosszabbul, de a fehérváriak gyorsan fordítottak, és nem is adták ki kezükből az irányítást. A Cornexi még úgy is hengerelt, hogy az utolsó húsz percre az irányító Tápai Szabina sérülés miatt kénytelen volt kiszállni, s nem is maradt el a siker. A Cornexi-Alcoa-HSB Holding meglepetésre öt góllal, 31-26-ra nyert. CORNEXI ALCOA HSB HOLDING – GYÕRI AUDI ETO KC 31–26 (18–13)
2007.05.11. 22:58 |
 A női kézilabda bajnokság felsőházi rájátszásának negyedik fordulójában a legjobb négy között sereghajtó Cornexi-Alcoa-HSB Holding a tabellát vezető Győri Audi ETO KC együttesét fogadta. A fehérváriak az esélytelenek nyugalmával léptek pályára, azonban mégis fűtötte Baloghékat a bizonyítási vágy, hiszen nem is oly rég 13 góllal kapott ki a Cornexi Győrött, s még a bajnokság végső sorrendje sem alakulat ki.

Vura József együttese kezdett ugyan rosszabbul, de a fehérváriak gyorsan fordítottak, és nem is adták ki kezükből az irányítást. Balogh, Szrnka, Vijunaite, Kenyeres, Trishchuk, valamint a kapusok, Djeric és Fekete is remekeltek, s nem engedték a meccshez szagolni a zöld-fehér csapatot. Görbiczék 10 hétméterest is dobhattak, mégsem tudták megközelíteni az Alcoát, volt olyan pillanat, amikor már kilenc góllal vezettek a hazaiak. A Cornexi még úgy is hengerelt, hogy az utolsó húsz percre az irányító Tápai Szabina sérülés miatt kénytelen volt kiszállni, s nem is maradt el a siker. A Cornexi-Alcoa-HSB Holding meglepetésre öt góllal, 31-26-ra nyert.

CORNEXI ALCOA HSB HOLDING – GYÕRI AUDI ETO KC 31–26 (18–13)

Székesfehérvár, 1000 néző.
 V: Horváth, Marton

CORNEXI: Djerics – BALOGH 10 (2) VIJUNAITE 4, SZRNKA 5, Korgyuk, Tápai Sz., KENYERES 4,. Csere: FEKETE (kapus), TRISCSUK 4, Vaszari 2, Valova 1, Õri, Nascimento, Pádár. Edző: Vura József

GYÕR: Herr O. – Kovacsicz 4, Görbicz 5 (1), Bradeanu, Hornyák 2, Spiridon, VÉRTEN O. 5. Csere: Guiu (kapus), Djokics 1, Gogirla, Radulovics 3 (2), TEMES 6 (4). Edző: Róth Kálmán

Az eredmény alakulása: 4. p.: 2–4. 11. p.: 6–5. 16. p.: 9–9. 20. p.: 12–9. 25. p.: 15–9. 35. p.: 18–15. 44. p.: 24–17. 50. p.: 28–20. 56. p.: 30–25.
 Kiállítások: 12, ill. 8 perc
 Hétméteresek: 2/2, ill. 10/7