Bravúros győzelemmel kezdte a felsőházi rájátszást a Cornexi-Alcoa-HSB Holding

Nagy menetbe kezdett a Cornexi-Alcoa-HSB Holding a női kézilabda felsőházi rájátszásában, mely sorozat végén a dobogóra lépés a cél. Ennek a komoly, ám igencsak nehezen és bravúrok gyűjtögetésével elérhető tervnek első állomásán éppen a négy bónuszponttal rajtoló – tehát az alapszakaszt megnyerő – Budapest Bank-FTC ellen lépett pályára a fehérvári csapat. A találkozó előtt fogadkoztak a hazaiak, idén először megverik a Fradit, és lányok tudták: az ígéret szép szó, ha betartják úgy jó.  Bravúrral kezdte szereplését a felsőházi rájátszásban a Cornexi, idén először, legyőzte a bajnoki címre törő Ferencvárost! Cornexi-Alcoa-KSB Holding – Budapest Bank FTC 30-29 (13-13)
2007.04.19. 01:28 |

Vura József együttese már a rangadó elején a betartása törekedett, s a nyolcadik percig irányította is a játékot. Ekkor a szezon végén a Hypohoz távozó Tóth Tímea vezérletével fordított a Fradi, és Szucsánszky lendületes játékának köszönhetően a a 17. percben már négy gól volt a Ferencváros előnye. Hiába próbált kísérteni az idei Cornexi-Fradi tendencia, nem tudott ellépni a vendégcsapat. Fekete Csilla bravúrjai és Trishchuk sorozata eredményeként a félidő hajrájára kiegyenlített az Alcoa, s a döntetlen állás megmaradt a szünetre is. (13-13)

Fordulás után a fehérváriak kezdtek jobban. Hamarjában három góllal elhúzott a Cornexi, s a zöld-fehérek ismétlődő fellángolásait mindig remek pillanatban elhelyezett válaszcsapásokkal  verte le. Szrnka Hortenzia – aki a meccs végére kilenc gólig jutott – parádés gólokat szerzett, s társultak hozzá Tápai találatai is, így a 20-20-as egált követően az 51. percben már öt góllal vezettek a hazaiak. Németh András időt kért, és a Fradi magához tért. A Cornexi játékosai mintha megijedtek volna a győzelmi esélytől, és a fiatal, ám nagyon agilis Szucsánszky jóvoltából felzárkózott a Fradi, két perccel a vége előtt egyre faragta a hátrányt. A Cornexi-Alcoa-HSB Holding vezetőedzője időt kért, s Szrnka utolsó gólja már sejtette az örömteli befejezést. A végére megmaradt az egyetlen gólocskás differencia, s ez azt jelentette, hogy bravúrral kezdte szereplését a felsőházi rájátszásban a Cornexi, idén először, legyőzte a bajnoki címre törő Ferencvárost!

Cornexi-Alcoa-KSB Holding – Budapest Bank FTC 30-29 (13-13)

Köfém csarnok, 1500 néző
 Vezette: Horváth, Marton

Cornexi: Djeric – Kenyeres 2, Szrnka 9, Tápai 2, Vijunaite 4, Pádár 2, Balogh 6/1. Csere: Valova, Trishchuk 4, Lima 1, Õri, Fekete (kapus). Vezetőedző: Vura József

FTC: Haris – Kirsner, Tóth 7/1, Szucsánszky 9/1, Uhrakova 4/1, Német H., Mravikova 5. Csere: Szamoránszky P. 3, Soós, Zácsik, Pastrovics (kapus). Vezetőedző: Németh András

Kiállítások: 8 ill, 6 perc