Bronzérem - 3-1-re verte az FC Fehérvár a lilákat Budapesten

Az Újpest 3-1-es vereséget szenvedett az FC Fehérvártól a labdarúgó Borsodi Liga 30., utolsó fordulójában, ezzel - a Debrecen győzelme miatt - a lila-fehérek a második helyen végeztek, míg Csertői Aurél együttese bronzérmes lett. A szünet után az emberelőnyben futballozó fehérváriak jóval többet birtokolták a labdát, így az újpestiek csak a kontrákban bízhattak. Az Újpest a 63. percben Tisza révén szerzett vezetést, a Fehérvár részéről pedig Csizmadia, Nagy Dániel illetve Horváth Ferenc volt eredményes...

2006.06.03. 18:50 |

Az utolsó forduló előtt még listavezető Újpest a Puskás Ferenc Stadionban 3-1-re kikapott a Fehérvártól a labdarúgó Borsodi Ligában, így a címvédő Debrecen a már kiesett Pápa legyőzésével története során másodszor lett bajnok.

Az Újpest 3-1-es vereséget szenvedett az FC Fehérvártól a labdarúgó Borsodi Liga 30., utolsó fordulójában, ezzel - a Debrecen győzelme miatt - a lila-fehérek a második helyen végeztek, míg Csertői Aurél együttese bronzérmes lett.

Õsszel mindkét csapat indulhat az UEFA Kupa selejtezőjében.

Eredmény:
Újpest FC-FC Fehérvár 1-3 (0-0)
Puskás Ferenc Stadion, 10 000 néző, v.: Hanacsek
Újpest FC: Vlaszák - Vermes (Kőhalmi, 87.), Böjte (Vaskó, 88.), Vanczák, Füzi - Kovács Z., Tóth B. (Sándor, 83.), Erős K., Tóth N. - Tisza, Rajczi
FC Fehérvár: Tudor - Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze Z. (Horváth G., 82.) - Dvéri (Horváth F., 68.), Bozic, Farkas B., Kocsis - Dajic (Nagy D., 68.), Sitku
gólszerzők: Tisza (63.), illetve Csizmadia (69.), Nagy D. (78.), Horváth F. (93.)
sárga lap: Tóth B. (30.), illetve Dajic (23.), Vincze (74.)
kiállítva: Rajczi (41.), Tóth N. (79.)

8. perc: Dvéri jobb oldali szabadrúgását a hosszú oldalon érkező Farkas fejelte kapura, de a labda Sitku elé került, aki azonnal ollózni próbált, azonban az újpesti védők blokkolták a lövést.
24. perc: Vincze bal oldali szögletét az előre húzódó Koller hét méterről a bal kapufa mellé fejelte.
41. perc: egy ártatlan felívelésnél Rajczi a felugrásnál teljesen ártalmatlanul megütötte Kollert: Hanacsek először a sárga lapot mutatta fel neki, majd kis habozás után - minden bizonnyal látta, milyen sérülést okozott a támadó - kiállította a góllövőlista éllovasát.
57. perc: Tisza cselezgetett a jobb oldalon, majd nagy erővel lőtt, de a labda Kuttoron irányt változtatott, így Kovács találta magát ziccerben, ő azonban négy méterről csúnyán fölé lőtt.
59. perc: Tóth Balázs emelte a labdát Tisza elé, de a támadó hat méterről hatalmas helyzetben fölé lőtt.
63. perc: Tóth Norbert futott el a jobb oldalon, tökéletesen adott be, Tisza pedig öt méterről a kapu bal oldalába fejelt (1-0).
69. perc: Vincze lágyan beívelt szabadrúgását Kuttor levette, majd a jobb kapufára pöckölt, a kipattanót pedig Csizmadia közvetlen közelről a hálóba lőtte (1-1).
78. perc: Nagy Dániel kapott tökéletes labdát a jobbösszekötő helyén, még igazítani is volt ideje, majd jobbal 12 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb alsó sarokba (1-2). A gól után Tóth Norbert, az Újpest csapatkapitánya elvesztette a fejét és addig reklamált a játékvezetőnél, amíg piros lapot nem kapott.
93. perc: egy vendég kontra után Horváth egyedül tört kapura és jobb külsővel a kapu jobb oldalába lőtt (1-3).

Az első félidőben úgy tűnt, hogy az újpesti futballisták képtelenek megbirkózni a rájuk nehezedő teherrel, hiszen rendkívül pontatlanul és görcsösen futballoztak. A Fehérvár ezzel szemben nem kapkodott, és néhány pontrúgás után még helyzetig is eljutott. Rajczi kiállításával rendkívül nehéz helyzetbe került az Újpest, de a szünetig maradt a gólnélküli döntetlen.

A szünet után az emberelőnyben futballozó fehérváriak jóval többet birtokolták a labdát, így az újpestiek csak a kontrákban bízhattak. Kovács és Tisza révén két hatalmas helyzetet hibázott az Újpest, de lendületben maradtak a "hazaiak" és Tisza révén megszerezték a vezetést.

A gól után visszaállt az Újpest, de nem örülhetett sokáig, hiszen egy ügyes szabadrúgás-kombináció után egyenlített a Fehérvár. Ez visszahozta a vendégek önbizalmát és tetszetős, szép támadásokat vezettek: egy ilyen után Nagy Dániel gólt szerzett és eldöntötte a bajnoki cím, valamint a harmadik hely sorsát is.