-
Ismét látogatható a Nemzeti Emlékhely
A tavasz beköszöntével ismét megnyitotta kapuit az érdeklődők előtt az egykori koronázóbazilikát bemutató Nemzeti Emlékhely – Középkori Romkert. A megváltott belépővel egyúttal a Koronázó Bazilika Látogatóközpont is felkereshető!
2025.04.04. -
Palestrina-kurzus a Zeneiskolában
Az 500 éve született zeneszerző, Palestrina műveiről, alkotói munkájáról, a reneszánsz korról is szó lesz a Palestrina-kurzuson, amelyet dr. Herczog János zenetudós tart Székesfehérváron. Az előadásra, amely április 7-én, hétfőn 18 órakor kezdődik a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI koncerttermében, minden érdeklődőt szeretettel várnak!
2025.04.04. -
Él minden jobb magyarnak lelkében
Folytatódott a Kodolányi János Egyetem Szabadegyeteme, "Él minden jobb magyarnak lelkében" címmel. Az előadáson a legnagyobb magyar, Gróf Széchenyi István miniszterelnöksége került a középpontba.
2025.04.04. -
Történelmi bélyegek a Hétvezérben
Folytatódott a Székesfehérvár Városi Bélyeggyűjtő Kör iskolai bélyegbemutató programja, mely a székesfehérvári általános iskolákat látogatja végig. A Hét Vezér Általános Iskolába a Humán hét keretében egyebek mellett történelmi bélyegeket is megcsodálhattak a gyerekek.
2025.04.04.
Büchner a magyar színpadon – színháztörténeti kiállítás nyílik szerdán este a Pelikán Fészekben

Georg Büchner a korát megelőző, 19. századi német drámaíró volt, akinek a darabjai az 1960-as években robbantak be a magyar színházi köztudatba. Azóta több mint 80 bemutatót értek meg, melyek közül több a magyar színháztörténet fontos pillanata volt.
A szerdán a Pelikán Fészek Galériájában nyíló tárlat az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet szervezésében valósul meg. A kiállítás a Vörösmarty Színház Woyzeck című musical-bemutatójához kapcsolódva Georg Büchner három drámájának – a Danton halála, a Leonce és Léna és a Woyzeck – magyar nyelvű előadásaiból nyújt válogatást, azaz a Büchner-szövegkönyvekre írt operákat és zenés előadásokat is megidézi fényképek, színlapok, tervek és előadásfelvételek segítségével.
A kiállítást Szabó Attila színháztörténész, a kiállítás kurátora nyitja meg, közreműködik Fecsó Andrea grafikus és Szikora János, a Vörösmarty Színház igazgatója, továbbá részt vesznek a Színház- és Filmművészeti Egyetem harmadéves dramaturg-szakos hallgatói. A kiállítás egészen áprilisig, az előadások előtt látogatható lesz a Pelikán Fészek Galériáján.