Búcsú a bajnoki címtől – A Sopron elleni döntetlennel nem állhat az élre az FC Fehérvár

Kitűnő hangulatban várta a mintegy 5000 néző a kupagyőztes pályára lépését a Sopron FC ellni bajnoki mérkőzés előtt. Az FC Fehérvár a kötelező győzelem terhe mellett kezdte a játékot, hiszen a bajnoki címért folytatott versenyben csak győzelemmel maradhatott állva a piros-kék alakulat. A játékvezetői hármas főszereplésével, és a hazaiak tompa játékával a Sopron elvitte az egy pontot a VIP-páholyait avató Sóstói Stadionból, így a Vidi kiszállt az aranyért folytatott harcból. FC Fehérvár – Sopron FC 2-2 (1-1)

2006.05.27. 21:29 |

Ejtőernyősök hozták a labdát, a szurkolók köszöntötték a kupagyőztes csapatot, az FC Fehérvár pedig a 11. percben már vezetett is egy „ajándék-büntetőből”, Sitku Illés értékesítette a tizenegyest. Futószalagon érkeztek a Vidi-helyzetek, ám ezek rendre kimaradtak, a Sopron pedig a 38. percben büntetett, Bagoly egyenlített közvetlen közelről, 1-1.

A második félidőben is a fehérváriak irányítottak, azonban vagy az asszisztens állította meg a hazai támadásokat, vagy Rabóczki kapus hárította a próbálkozásokat. Aztán a 62. percben jött a megváltás, Sitku Illés a meccsen második, a bajnokságban pedig 15. gólját jegyezhette, ismét vezetett a Vidi. Nem sokáig, a nem éppen a helyzet magaslatán ténykedő Török játékvezető a vendégeket is meglepte egy tizivel, Horváth András pedig nem hibázott, 2-2. Hiába rohamozott elszántan, tíz emberrel is az FC Fehérvár, nem sikerült bevenni a soproni kaput, Farkas buktatásánál néma maradt a bíró sípja, Csertői Aurélt viszont elküldte a kispadról, a végén pedig Kuttor Attila lőtte a kapu fölé a meccslabdát. Maradt a 2-2-es döntetlen, így az FC Fehérvár már nem tudja befogni a listavezető Debrecent. Az ezüstéremért még csatázhat a Vidi, feltéve, ha az Újpest nem nyer Győrben.

FC Fehérvár – Sopron FC 2-2 (1-1)

Sóstói Stadion, 5000 néző
 Vezette: Török (Márkus, Ortó)

FCF: Tudor – Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze – Schwarcz, Bozic (Farka, 60.p.), Lattenstein (Horváth F., 65.p.), Dvéri – Dajic (Nagy D., 82.p.), Sitku. Vezetőedző: Csertői Aurél

Sopron: Rabóczki – Ibric, Costisor, Bagoly, Munteanu – Horváth A., Csontos, Ivancsics, Demjén – Cotan (Fleischhacker, 92.p.), Feczesin (Legoza, 72.p.). Vezetőedző: Vass László

Gól: Sitku (11.p. 11-esből, 62.p.), ill. Bagoly (38.p.), Horváth A.(69.p. 11-esből)

Sárga lap: 3-1

Szögletarány: 10-2