Búcsúzott a Fehérvár FC a Konferencia Ligától - nem sikerült a győzelem a ciprusiak ellen

Nem sikerült a bravúr a Fehérvár FC-nek és a Cipruson elszenvedett egygólos vereség után a Sóstói Stadionban is kikapott a csapat az Omonoia FC-től.  A ciprusiak így kettős győzelemmel jutottak tovább a Konferencia Liga playoff-körébe, míg a Vidiszámára befejeződött a kupakaland. Fehérvár FC - Omonoia FC 0-2 (0-1)
2024.08.14. 21:02 |

Fehérvár FC - Omonoia FC 0-2 (0-1)

A 36 fokos hőségben Pető mester a Tóth - Melnyik, Serafimov, Spandler, Milicevic - Katona, Bedi, Csongvai, Pető - Christensen, Holender tizenegyet jelölte a kezdőcsapatba.

A vendégek fölénye a 28. percben érett góllá, az alapvonalnál Simic lapos beadást Semedo a védőinket megelőzve lőtte a kapuba (0-1).

A félidőben három helyen is változtatott Pető Tamás, hogy életben tartsa a reményt, a Melnyik, Babos, Holender triót Huszti, Babos és Kovács Patrik váltotta. Feltolt védekezéssel és agresszív letámadással kezdte a Fehérvár a második játékrészt, a ciprusiak teljesen visszazártak, csak a védekezésre koncentrálva. Vidi-gól azonban nem született, sőt a ráadás 5. percében újabb ciprusi találat került fel az eredményjelzőre, pontot téve a Vidi idei nemzetközi kupaszereplésének végére.  Kakoulli közelről bekotort egy kipattanót, végleg lezárva a meccset (0-2).