Búcsúzott a további bajnoki küzdelmektől az Albacomp

Ennyi volt… A kilencvenes évek végének sikercsapata elbukott, a bajnokság elődöntőjébe sem jutott. Az Albacomp egy évközi edzőváltással, próbajátékosok tesztelésével, és hullámzó teljesítményével a kiegyenlített magyar élmezőnyben a harmadik helyen zárta a honi kosárlabda bajnokság alapszakaszát. Jöhetett a rájátszás, s egyértelműen a döntőt célozták meg a fehérvári kosarasok, és kosárlabdabarátok, azonban a negyeddöntőbeli ellenfél, a Lami-Véd Körmend közbeszólt. A mindent eldöntő ötödik mérkőzésen a vasi csapat diadalmaskodott, s így az Albacomp a negyeddöntőben búcsúzott a további bajnoki küzdelmektől. ALBACOMP–LAMI-VÉD KÖRMEND 75–83 (18–27, 19–18, 16–14, 22–24)
2007.05.09. 23:19 |

A rájátszás három győzelemig tartó párharcát a Matus Gábor irányította Albacomp kezdte ismerős környezetben – tehette mindezt az alapszakaszban elért előkelőbb helyezése miatt -, s az első meccsen érvényesítette is a hazai pálya előnyét. A második felvonás a rendkívül fiatal, 30 éves Sabáli Balázs dirigálta Körmendé volt, s a vasiak óriási meglepetésre is képesek voltak, Székesfehérváron is nyerni tudtak. Lépéselőnybe került a Lami-Véd, azonban a fehérvári együttes Körmenden vágott vissza, életben tartva a továbbjutásról szövögetett álmokat.

A mindent eldöntő ötödik összecsapásra 2500 lelkes néző volt kíváncsi, nem is csoda, hiszen ádáz csatára, óriási harcra volt kilátás, s az ARÉV-csarnok közönségének többsége örömittas Alba-játékosokat szeretett volna látni a végső dudaszó hallatán. Csalódniuk kellett, mert a Körmend káprázatosan kezdett, vagy inkább az Albacomp ragadt be, s a vendégek az első negyedben kilencpontos előnyt kovácsoltak össze. A folytatásban magához tért Matus Gábor alakulata, de a nagyszünetre mindössze két pontot sikerült faragniuk a hátrányból. A harmadik negyedben megpróbáltak robbantani a hazaiak, s egyre közeledtek ellenfelükhöz – volt olyan pillanat, amikor egyetlen ponttal ment a Körmend -, de a végül 29 pontot termelő Leslie vezette piros-feketék mindig a legjobbkor süllyesztették labdáikat a fehérvári gyűrűbe. Az Albacomp az utolsó negyedre felőrlődött az eredmény után való rohanásba, s képtelen volt befogni a Lami-Véd Körmend alakulatát, mely együttes másodszor nyert Fehérváron a párharc alatt, s így 3-2-es összesítéssel az elődöntőbe masírozott.
 Az Albacomp az utóbbi évek egyik leggyengébb produkciójával rukkoltak elő az idei bajnokságban, s idő előtt búcsúzott a kiemelt küzdelmektől.

”Az eddigi mérkőzésekkel ellentétben nagyon rosszul kezdtük a meccset, nagyon nagy előnyt adtunk a Körmendnek. – vélekedett szomorúan Matus Gábor, az Albacomp vezetőedzője. - Végig kapaszkodtunk az eredmény után, de egy pillanatra sem tudtuk úgy megközelíteni ellenfelünket, hogy legyen esélyünk a győzelemre. Sajnos nem tudtunk élni azzal a lélektani előnnyel, hogy 1-2-ről felkeltünk a padlóról, és nyertünk Körmenden. Az utolsó mérkőzésen görcsösebbek voltunk, és nem tudtunk elég keményen védekezni, nem volt összeszedett a csapat. Sajnos nem sikerült, amit mindenki várt tőlünk, és amit mi szerettünk volna, a Körmend jutott az elődöntőbe.
Nagyon hullámzó volt a teljesítményünk a play-off-ban, éppúgy, mint az alapszakaszban. Képesek voltunk nagyon csodálatos dolgokat művelni, tudtunk jól játszani tíz-húsz percen át, de aztán olyan rövidzárlatok jöttek, melyekkel felhoztuk az ellenfelet. Többnyire mi adtunk esélyt az ellennek, s ha közel voltak hozzánk, akkor több meccset meg is tudtak fordítani.”

ALBACOMP–LAMI-VÉD KÖRMEND 75–83 (18–27, 19–18, 16–14, 22–24)

Székesfehérvár, 2500 néző.
 V: Hartyáni, Hegedűs, Győrffy

ALBACOMP: Marciulionis 10/9, Lowe 10, Phillips 2, Brigitha 8/3, BENCZE 23 CSERE: KÁMÁN 7/3, HORVÁTH Á. 15 vezetőedző: Matus Gábor

KÖRMEND: LESLIE 29/6, FERENCZ 10/6, FODOR G. 10/3, MUJANOVICS 9/6, VAVRA P. 10/3 CSERE: TRUMMER 8/6, Kutasi 3, Metelski 4 vezetőedző: Sabáli Balázs

Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–13. 6. p.: 9–13. 11. p.: 18–31. 15. p.: 29–37. 19. p.: 37–43. 23. p.: 38–52. 29. p.: 53–54. 37. p.: 60–69. 39. p.: 68–73

Kipontozódott: Marciulionis (36. p.), Bencze (40. p.), Lowe (40. p.)

A három nyert mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 3–2 a Körmend javára