Fölényes Vidi-győzelem Budafokon, négyig jutottak Negóék

Először játszott bajnoki mérkőzést Budafokon a MOL Fehérvár, az újonc még veretlenül fogadta Márton Gábor csapatát. Kevés helyzetet hozó első félidőben Nego szemfüles góljával szerzett vezetést a Vidi. Ezt még kiegyenlítette a Budafok, de a hajrára magabiztossá tette győzelmét a helyzeteket jobban kihasználó Fehérvár. Loic Nego duplázott.
2020.08.30. 19:40 |

Történelmi meccs volt, az első Budafok – Fehérvár az élvonalban, és szintén első Emil Rockov számára a magyar NB I-ben. A szerb-magyar kapus a felkészülési időszakban többször bizonyíthatott, most pedig megkapta a lehetőséget Márton Gábortól tétmeccsen is. Sok dolga az első félidőben nem volt, a hazaiak egyszer találták el a Vidi kapuját, akkor Oláh lövését Rockov a léc segítségével hárította. Igaz, nagy helyzetparádét a fehérváriak sem rendeztek, de a vezetést így is megszerezhette volna Petrjak a 28. percben. Közeli lövését bravúrral védte Póser. A 35. percben is kiütötte a labdát a Budafok kapusa Stopira lövése után, de nem jó helyre, Nego érkezett és nem hibázott. Egygólos előnnyel mehetett pihenőre a Vidi.

Szünet után előbb Rockovnak kellett védenie, de az igazi ziccert újfent Petrjak hagyta ki az 54. percben. Kár volt érte, főleg mert négy perccel később Skribek egy kifejelt labdából óriási kapáslövéssel kiegyenlített. A 66. percben megint a Vidinél volt az előny, és megint Negónak köszönhetően, aki éles szögből alaposan túljárt a beadásra számító Póser eszén. Eseménydús volt a második félidő, a Budafoknak is megvoltak a helyzetei, de a gólokat már csak a Vidi rúgta. Nem sokkal becserélése (és egy Houri-kapufa) után Nikolics közeli fejesével lett 1-3, majd miután Rockov szép védései tartották az eredményt, a hosszabbításban Petrjak egy remek sarkazással egészen fölényessé tette a győzelmet. Ez volt a MOL Fehérvár első sikere, a Budafok első veresége a szezonban.

Budafok – MOL Fehérvár 1-4 (0-1)

Mol Fehérvár: Rockov – Bolla, Musliu, Stopira, Hangya (Fiola 46.) – Houri, Pátkai – Nego, Evandro (Bambgoye 77.), Petrjak - Hodzic (67.).

Gl.: Nego (35. 67.), Nikolics (74.), Petrjak (90+1.), illetve Skribek (58.)