-
Nyitott könyvek
Újabb állomásához érkezik a Nyitott könyvek című irodalmi beszélgetéssorozat. A Vörösmarty Mihály Könyvtár Olvasótermében április 3-án, csütörtökön 17.30 órakor kezdődő eseményen a Vigilia című folyóiratot ismerhetik meg az érdeklődők.
2025.04.01. -
Áprilisban visszatér a No Wave
Három koncert és egy kiállítás – április 19-én visszatér a 2010-es évek elejének népszerű összművészeti rendezvénye, a No Wave. A mindig izgalmas újdonságokkal és műfaji sokszínűséggel érkező zenei tárlat bejárta már Székesfehérvár számos szórakozóhelyét, idén áprilisban pedig a Museum Caféban éled újjá.
2025.04.01. -
Színházigazgató-választás
Az előírásoknak megfelelően zajlik a Vörösmarty Színház igazgatói feladatainak ellátására kiírt pályázat.
2025.04.01. -
Bach mindenkinek
New Yorkból indult, mára már pedig az ország legnagyobb komolyzenei fesztiváljává nőtte ki magát a Bach mindenkinek elnevezésű rendezvény. Székesfehérváron az esemény utolsó koncertjét március utolsó vasárnapján tartották.
2025.04.01.
Mozaikok - Bukovácz Lajos festőművész tárlata nyílik pénteken a Pelikán Galériában

„Festői pályám még gyermekként a bajai Rudnay Gyula Képzőművész Körben indult. Diplomát szereztem az ELTE Bölcsészettudományi Karán és a Magyar Képzőművészeti Főiskolán. Tagja lettem a Művészeti Alapnak, majd a MAOE-nak, és alapító tagja vagyok a Székesfehérvári Művészek Társaságának.
Munkáimban leginkább az emberi élet szépségeivel, küzdelmeivel és örök optimizmusával foglalkozom, történelmi és mai eseménykeretbe ágyazva. Számtalan országos kiállításon szerepeltem. Ezek közül talán a legjelentősebb az 1997-es Magyar Szalon, amelyet a Műcsarnokban rendeztek meg.
1975-től 2002-ig a székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium tanára voltam. 2005-től Balatonbogláron élek, szeretem a környezetem és ez megjelenik a festményeimen is.” – B. L.
A művész honlapja: http://www.rekordvideo.hu/bukovaczlajos