Büntetőkkel győzött a Volán

Büntetőkkel győzte le az Alba Volán-FeVita jégkorongcsapata a lengyel Nowy Targ Podhale együttesét az Interliga elődöntőjének második mérkőzésén. A döntőbe kerülésért a két együttes csütörtökön Lengyelországban csap össze.

2004.01.21. 10:25 |

Az első harmad hasonlóan kezdődött, mint hétfőn, a lengyelek szereztek vezetést a 18. percben Radwanski góljával. A második harmad 3. percében érkezett a válasz. Egy buli után Ocskay leadta a korongot Tőkésinek, aki a kék vonal közeléből óriási gólt lőtt. A középső játékrészben nem született több találat, nem úgy az utolsóban. A harmadik harmad első percében Ocskay bombagólja már a hazai vezetést jelentette, ám 4 perccel később érkezett Baranyk, aki egyenlített. A 11. percben Rusznyak átadása után Svasznek talált be, újból a fehérváriak vezettek, ám 5 perccel a vége előtt Radwanski egyenlített, ezzel 3-3 volt az állás, ami nem változott sem a hátralévő percekben, sem a hosszabbításban, így következtek a büntetők. Az első két párban senki sem tudott gólt lőni, a fehérváriaknál Kovács és Fedor hagyta ki. A harmadik pár lengyel tagja fölé lőtt, nem úgy Ocskay Gábor, aki betalált. Ezt követően a lengyelek egyenlítettek, de Palkovics is értékesítette a büntetőt. Az ötödik sorozat lengyel tagjának lövését a végig szenzációs formában védő Budai Krisztián megfogta, ami azt jelentette, hogy a Volán győzött. Így két mérkőzés után 1-1 az állás. A döntőbe jutásról csütörtökön Lengyelországban dönt a két együttes. A lélektani előny a Volánnál van...