Büntetőkkel nyert a Honvéd - nem jutott az FC Fehérvár a Magyar Kupa elődöntőjébe

Drámai csatában maradt alul az FC Fehérvár labdarúgó csapata a Bozsik-Stadionban. A Magyar Kupa negyeddöntőjében 1 - 1-es rendes játékidőben elért eredmény után a hosszabbítás sem döntött, a büntetőpárbajt pedig a Budapest Honvéd nyerte, és jutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé. Budapest Honvéd - FC Fehérvár  3-1 (1-1, 1-1)

2005.04.07. 12:19 |

Budapest Honvéd - FC Fehérvár  3 - 1 (1 - 1, 1 - 1)

A csapatkapitány, Kuttor Attila nélkül kezdte a Magyar Kupa elődöntőjét az FC Fehérvár a Budapest Honvéd otthonában, de a sérült hátvéd hiányát a találkozó elején nem érezte Csertői Aurél együttese. A 18. percben kihasználva a kispesti védők tétlenkedését Magasföldi József szerzett vezetést a piros-kékeknek, 0 - 1. Nem sokkal később növelhette volna előnyét a Vidi: a Budovinszky szabálytalansága miatt megítélt büntetőből  Györök Tamás azonban a kapu mellé lőtte a labdát.
 A félidő végére felélénkült a Honvéd játéka, és a szünet előtti percben a csereként beállt Kovács Norbert egyenlített, 1 - 1.
 A második játékrészben a hazaiak birtokolták többet a labdát, főként azután, hogy Magasföldit a 62. percben Bede Ferenc játékvezető kiállította. A Vidi tíz emberrel is tartotta magát és az eredményt, így az 1 - 1-es rendes játékidő után jöhetett a hosszabbítás.
 A 93. percben büntetőhöz jutott a Honvéd, de ez is kimaradt… Budovinszky lövését Daniel Tudor védte bravúrral.
A 116. percben Schwarz, majd a 120.-ban Herceg Miklós találta telibe a kapufát, tehát maradt az 1 - 1.
 A büntetők következtek, melyeket addig katasztrofálisan lőttek a csapatok. A Honvéd kezdte a párbajt, Vén bevette Tudor kapuját, s a sorban csatlakozott hozzá Vadócz is. A két gól nem sok, de éppen elég volt ahhoz, hogy továbbjusson a kispesti együttes, hiszen a Vidi négy 11-eséből egyszer sem talált Takács hálójába…
 A Budapest Honvéd mellett a BKV-Előre, a Matáv Sopron és a Ferencváros jutott a Magyar Kupa elődöntőjébe.