Büntette az Alba Volán az antihokit

Az alapszakasz utolsó mérkőzésén debütált a 2007-2008-as idényben az Alba Volán SC legerősebb kerete. A fehérváriak az EBEL-től való búcsú után már csak a magyar bajnokságra, a sorozatban hatodszor begyűjtendő aranyéremre összpontosíthat, s ennek egyik állomásaként a rájátszásban is ellenfélként jégre korcsolyázó Újpesttel kellett felvennie a harcot. A Volán játékosai új mezben, de nem új csapattal vették fel a küzdelmet a 10 szlovák és egy cseh légióst is a soraiban tudó lilákkal szemben...
 Alba Volán SC – Újpesti TE 8–2 (2-1, 3-1, 3-0)
2008.02.22. 22:02 |
 Az alapszakasz utolsó mérkőzésén debütált a 2007-2008-as idényben az Alba Volán SC legerősebb kerete. A fehérváriak az EBEL-től való búcsú után már csak a magyar bajnokságra, a sorozatban hatodszor begyűjtendő aranyéremre összpontosíthat, s ennek egyik állomásaként a rájátszásban is ellenfélként jégre korcsolyázó Újpesttel kellett felvennie a harcot. A Volán játékosai új mezben, de nem új csapattal vették fel a küzdelmet a 10 szlovák és egy cseh légióst is a soraiban tudó lilákkal szemben, a játék szempontjából eleinte nem túl sok sikerrel.

Az első harmad nem arról marad emlékezetes, hogy sorozatban potyogtak volna a gólok, hanem arról, hogy teljes létszámban talán ha összesen három percet töltöttek a csapatok egyszerre a pályán. Már rögtön a találkozó elején két újpestit is kizavartak a játékvezetők, de kettős emberelőnyből képtelen volt bevenni Gonda kapuját a Volán. Sebaj, ez sikerült teljes létszám ellen: Palkovics buliját követően Ocskay vágta kapásból a pakkot a hálóba. A fehérváriak kitámadtak, hátul pedig lankadt a figyelem, és az altató Újpest egy villanással büntetőt harcolt ki. A megítélt büntetőt a sértett Lezo végezte el, és szólója végén becsapta Hetényit, 1-1. Ahelyett, hogy felpezsdült volna a játék, méginkább leült, ahogy Skorvanek a büntetőpadra. Az emberfórt Toni Sihvonen váltotta gólra, ismét vezetést szerezve a Volán javára. Ezután már különösebb esemény nem történt a harmadban, azt leszámítva, hogy nyolc kiállítást fújtak be a bírók 10 perc alatt…

A második harmad legelején a lilák csapatkapitánya, Vlado Dubek egyenlített a semmiből, de a Volánt keményebb fából faragták, hogy ettől összeroppanjon. Még az sem rettente el a kék-fehéreket, hogy az Újpest alattomos szabálytalanságokkal tűzdelte a meccset, melynek következtében Sofornt és Rajz Attilát is vérző sérülés miatt kellett ápolni. Az emberelőnyökkel eztán már jobban sáfárkodott a Volán, mint az első harmadban, a 32. percben Svasznek Bence indult meg, Kovácshoz passzolt, aki – miután látva, hogy csak ketten vannak a kapussal szemben – visszatette korongot, Svasznek pedig a gólvonal mögé kotorta azt, 3-2. A 36. percben is a fehérváriak voltak többen a jégen, ekkor Kovács Csaba maradt üresen középen, a csatár pedig nem hibázott, szép mozdulattal lőtte ki a felső sarkot. Már mindenki a periódus végét várta, amikor Horváth András volt eredményes – természetesen emberfórból. Az Alba Volán 5-2-es vezetése tudatában már szinte csak a formalitás jegyében vonulhatott a záró harmad előtti szünetre.

A harmadik periódusban – látva, hogy hiába – az Újpest visszavett a „keménykedésből”, s előfordult, hogy többször is a fehérváriak hokiztak emberhátrányban. Ekkor is volt mit mutatniuk a hazaiaknak: az 53. percben Tokaji passzából Palkovics Krisztián lépett ki, s a ziccer végén fonákkal tette fel a pakkot a keresztvas mögé. Az 56. percben megint emberelőnyös találat következett, Kovács iramodott meg középen, s tanári mozdulattal lőtte a kapu közepébe a pakkot. Ezzel még mindig nem volt vége, mert az 59. percben Sihvonen passzát Sam Ftorek váltotta gólra, persze hogy megint előnyben. Így kialakult az Alba Volán 8-2-es győzelme gólokkal büntetve az Újpest antihokiját, s a kék-fehérek ezzel jó alaphangot adtak a jövő héten rajtoló Újpest elleni negyeddöntőnek.

Székesfehérvár, 800 néző
 Vezette: Gebei, Babic (Abonyi, Wolf)

AV: Hetényi – Tokaji (1), Horváth A. 1(ee), Palkovics 1 (eh)(1), Ocskay 1, Vaszjunyin (1), Svasznek 1(ee) (2), Galvins, Kovács 2(ee) (1), Sihvonen 1(ee) (2), Ftorek 1(ee) (1), Kangyal, Ondrejcik, Sofron, Gröschl, Majoross, Borostyán, Allen, Rajz, Németh. Vezetőedző: Ted Sator

UTE: Gonda – Skorvanek, Lezo 1, Mracka, Zlocha, Szajbert K., Mocek, Rencz (1), Berta, Dubek 1, Voskar (1), Hetler, Cop, Borbás, Stastny, Papp, Markó, Virág, Strausz, Szajbert P. vezetőedző: Ivan Dornic

Kiállítások: 18 ill. 33 perc + 10 perc fegyelmi (Skorvanek, Hetler, Zlocha) + végleges kiállítás (Szajbert K.)