Civilek a közösség építéséért - 37 fehérvári szervezet kap támogatást

 "A civil szervezetek támogatása a helyi közösségek megerősítését is jelenti" - emelte ki Fülöp Attila, az EMMI nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára a Fehérvári Civil Központban, ahol bejelentette azt is, hogy a Nemzeti Együttműködési Alapból 37 fehérvári civil szervezet mintegy 30 millió forintot kap.
2016.04.05. 12:11 |
"A civil szervezetek támogatása a helyi közösségek megerősítését is jelenti" - emelte ki Fülöp Attila, az EMMI nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára a Fehérvári Civil Központban, ahol bejelentette azt is, hogy a Nemzeti Együttműködési Alapból 37 fehérvári civil szervezet mintegy 30 millió forintot kap. 
"A helyi közösségek megmaradásához és erősödéséhez alapvető azoknak a civil szervezeteknek a szerepe, amelyek a közösségek összetartó erejét jelentik." - hangsúlyozta a Fehérvári Civil Központban megtartott sajtótájékoztatóján Fülöp Attila, az EMMI nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára, aki szólt a Civil Információs Centrumok szerepéről is, amelyek minden megyében segítik a civil szervezeteket. A helyettes államtitkár elmondta, hogy Fejér megyében több mint kétezer civil szervezet van bejegyezve, közel 3000 főt foglalkoztatnak és ehhez több mint 16 ezer önkéntes társul, akik saját szabadidejüket, energiájukat áldozzák fel a nemes célok érdekében. Fülöp Attila elmondta, hogy a héten hirdetik ki a Nemzeti Együttműködési Alap pályázatainak eredményeit is, Fejér megyéből 98 szervezet kap támogatást 81 millió forint értékben, míg Székesfehérváron 37 civil szervezet pályázott sikerrel, ők összesen 30 millió forintot nyertek el.
 
Zugor Zsuzsanna, az Echo Innovációs Műhely elnöke elmondta, hogy 2011 óta működtetik a Fejér Megyei Civil Információs Centrumot, ami a Civil Információs Centrumok országos hálózatának tagjaként működik. A civil szervezeteknek, önkormányzati intézményeknek, vállalkozásoknak és állami intézményeknek térítésmentesen szolgáltató független információs iroda legfőbb célja a szektorok közötti együttműködés és a valódi partnerségek építése, fejlesztése. A Civil Információs Centrum feladata a civil szervezetek és a megyei, települési, a kisebbségi önkormányzatok, valamint a vállalkozók együttműködésének támogatása tanácsadó szolgáltatásokon keresztül.
 
Molnár Tamás civil tanácsnok elmondta, hogy Székesfehérvár az elmúlt években új irányt vett fel a civil szerveztekkel kapcsolatban, szeretne struktúráltabban együttműködni velük. "A civil szervezetekre olyan területeken is szükség van, ahol eddig nem is gondoltunk rájuk és olyan feladatokat tudnak átvállalni, amivel nagy terhet vesznek le az önkormányzat válláról." - hangsúlyozta a civil tanácsnok, aki szólt arról is, hogy feltérképezték azt a 200-300 aktív civil szervezetet, akik aktívan tudnak működni a város életében. Az önkormányzat magas támogatási keretet tud biztosítani számukra, a 2016-os költségvetésben több mint 100 millió fornt áll rendelkezésre.
 
A sajtótájékoztatón jelen volt a Szegényeket Támogató Alapítvány szakmai vezetője, Szontaghné Kovács Erika is, aki valamennyi szervezet nevében köszönetét fejezte ki a Fejér Megyei Civil Információs Centrum és Székesfehérvár Önkormányzat támogatásáért, segítségéért. Mint fogalmazott: a szoros együttműködésnek köszönhetően sikeresen, gördülékenyen tudnak pályázni, valósítják meg a programjaikat, és tesznek eleget beszámolási kötelezettségeiknek.