Cornexi győzelem a Hódmezővásárhely ellen

A Cornexi válogatott szélsője, Kenyeres Fanni október 1-én ünnepelte 27. születésnapját. A legszebb ajándék mi más is lehetne, mint egy fontos győzelem a Hódmezővásárhely ellen. Érdekessége még, hogy ezúttal a junior válogatott átlövő, Tápai Szabina húga, Andrea is csapattag volt, Lőw Andrea helyett. Cornexi-Alcoa HSB Holding - Liss HNKC Hódmezővásárhely: 26-21 (15-9) Gólszerzők: Kenyeres 7, Tápai 5 (3), Balogh 5 (1) ill. Jókai 6 (4), Nikolayenko 3, Dobó 3

2005.10.02. 13:21 |

Tápai rossz lövésével, és az ünnepelt, Kenyeres figyelmeztetésével kezdődött a találkozó. Négy perccel később viszont összeszedte magát a hazai csapat, és Siti Bea labdaszerzését Szabó Valéria váltotta gólra. A vendégek a gyors középkezdés után azonnal egyenlítettek, Gaál Adrienn révén (1-1). Tápai Szabina, Siti Bea és Balogh Bea egy-egy, Kenyeres három villanásával azonnal 7-1-re módosult az eredmény. Jókai Nóra büntetőből szépített, majd újabb Cornexis-rohamok kezdődtek, amelynek gyümölcse, hogy pillanatok alatt 12-3 állt az eredményjelzőn. Három perccel később már tíz volt (14-4) a differencia, ekkor Buday Ferenc, a vendégek edzője időt kért, és ez meg is látszott csapata további teljesítményén; zsinórba szereztek négy találatot (14-7), amivel elkezdték csökkenteni a különbséget. A félidőt 15-9-cel zárták a csapatok.

Sugár Tímea és Kenyeres Fanni ott folytatta, ahol tíz perccel előbb abbahagyták; a hálóőr a lehetetlent is kivédte, a szülinapos szélső pedig minden helyzetből gólt lőtt. A második játékrészre realizálódott az 5-6 gólos különbség. Tápai és Balogh besegített Kenyeresnek a gólgyártásban, de a másik oldalon Jókai, Jenőfi és Wolf megállíthatatlannak tűnt, rendre csak szabálytalanságok árán tudták őket szerelni, amelynek elsősorban Siti volt a szenvedő alanya. A két kétperces büntetést összeszedő iránytó a hajrában előbb csodaszépen levarázsolt egy indítást, amelyből Baloghot hozta kihagyhatatlan helyzetbe, majd ő maga fejezete be az akciót egy bomba góllal. Az utolsó öt percre 25-20-szal fordultak a csapatok. Jókai büntetőből-, Siti indulásából pedig Balogh még jegyzett egy-egy gólt, de a hazaiak győzelméhez nem férhetett kétség.

Cornexi-Alcoa HSB Holding - Liss HNKC Hódmezővásárhely: 26-21 (15-9)

Gólszerzők: Kenyeres 7, Tápai 5 (3), Balogh 5 (1) ill. Jókai 6 (4), Nikolayenko 3, Dobó 3