Csak a végén nyílt ki az olló Győrben - tisztes helytállás a DKKA női csapatától

Újabb nagyon kemény ellenféllel játszott egy újabb nagyon biztató mérkőzést a DKKA női csapata az NBI/A-ban. Együttesünk ismét nagyszerűen helytállt egy nemzetközi kupás csapat ellen, ráadásul idegenben. Csapatunkból Makenna Marisa 26 pontot dobott, emellett 8 személyit harcolt ki, 23 VAL-t elérve. . Serco Uni Győr - Dávid Kornél KA 91 - 72
2024.10.22. 08:11 |

Serco Uni Győr - Dávid Kornél KA 91 - 72 (21-16, 20-26, 21-15, 29-15)

DKKA: Varga S. 5/3, Marisa M. 26/15, Takács D. 7, Hegedűs J. 10/6, Laufer G. 6. Csere: Drávecz B. 2, Szücs Lu. 5/3, Katona B. 3/3, Dávid M. 8/6 (Papp L., Vagyon R.)

Csupán 6-0-áig alakult úgy a győri mérkőzés, mint az előző kettő: ekkor Marisa és Varga zárkóztatta fel csapatunkat, és legközelebb csak a 8. perc végén lett tekintélyesebb előnye a hazai gárdának. 19-11-nél aztán Szücs Luca dobott hármast, meccsben tartva a fekete-fehéreket. A második negyed 21-16-ról kezdődött. Bach és Angyal próbálták ismét elszakítani a győrieket, de Takács és Marisa révén tapadtunk tovább Euroligás ellenfelünkre. A 14. percben Marisa hármasával egyenlítettünk (27-27), majd amerikai hátvédünk újabb távoli dobása után már nálunk volt az előny - egy emberként ugrott fel a kispadunk és a nézőtér fehérvári oldala. A 16. percben a győriek fiatalja, Ács dobott hármast, amivel visszavették a vezetést, a következő támadásnál aztán Dávid Mia varázsolt be egy triplát. Mia újabb hármasával 38-35-re, Marisa újabb távolija után 41-35-re tartottunk előrébb. Wentzel és Telenga hozta fel a győrieket, ám az első húsz percet Marisa büntetőjével megnyertük.

Az igencsak eseménydúsra sikeredett első félidőt követően sajnos bent maradtunk az öltözőben. A 25. percben, büntetőből szereztük az első pontjainkat Marisa révén, akcióból pedig a 26. percben találtunk be legközelebb. Ekkorra a Győr 54-44-re meglépett, és a 29. percben Szentpáli Gergő technikait kapott. Marisa triplájával és büntetőivel zárkóztunk, és 62-57-ről kezdődhetett meg az utolsó etap. A 32. percben, Telenga 2+1-es kombinációja után megint kritikussá vált a különbség, Szücs Luca triplája azonban újra lőtávolon belülre hozta vissza csapatunkat. A következő támadásnál Dávid Mia szabálytalankodott hárompontos dobás közben Wentzellel, mire a saját játékosát megregulázó vezetőedtőnk kapott újabb technikait, amivel véget ért számára a találkozó. A győriek kiválósága mind a négy büntetőt a helyére küldte, de 72-62-nél sem volt még teljesen vége: Varga Sára hármast, majd Laufer kettest dobott. Itt mutatott utoljára szoros állást az eredményjelző. A következő kilenc pontot az Uni Győr szerezte, és erre a sorozatra már nem volt válaszunk.

Az utolsó percekben nyílt ki az olló, a vége 91-72-es győri siker. Együttesünk ismét nagyszerűen helytállt egy nemzetközi kupás csapat ellen, ráadásul idegenben. Csapatunkból Makenna Marisa 26 pontot dobott, emellett 8 személyit harcolt ki, 23 VAL-t elérve. Takács Dorina 7 pontja mellé 9 lepattanót szerzett és 9 személyit harcolt ki, ez 19 VAL-t jelentett - ugyanennyi játékperc alatt. Együttesünk a topcsapatok elleni sorozatát, egyben idegenbeli túráját Miskolcon zárja, a bajnoki címvédő DVTK otthonában szombat délután.