-
Látogatás a DigiSuliban
Nagyságrendileg 80 ezer dollárral támogatta a DigiSuli segítő szándékát a Cosmopolitan Lions Club: a fehérvári iskola 2022 óta közel 30 ukrán gyermek oktatását vállalja ingyenesen. Szerdán az intézménybe érkezett Fabrício Oliveira, a Lions Clubok Nemzetközi Szövetségének elnöke, akit Székesfehérvár nevében Lehrner Zsolt alpolgármester köszöntött.
2025.04.02. -
Feloldják a látogatási tilalmat
2025. április 03-tól megszűnik a korábban elrendelt látogatási tilalom a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. A hatósági intézkedés a vármegye területén működő valamennyi fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézményére vonatkozik.
2025.04.02. -
Megújult a Prohászka liget
Megújult a Prohászka liget fűfelülete, fákat ültettek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba. A Városgondnokság munkatársai májusban több mint 8000 egynyári növényt is elültetnek majd a ligetben.
2025.04.02. -
Ragyogj kéken!
Április 2-az autizmus világnapja. Ennek alkalmából számos programmal készültek városunkban az elfogadás, az összetartozás jegyében.
2025.04.02.
Cser-Palkovics András polgármester volt az Öreghegyi Disputa vendége

Adventi beszélgetésre várták az érdeklődőket kedden az Öreghegyi Közösségi Házba, ahol Székesfehérvár polgármestere idézte fel pályafutásának kezdeteit és családi indíttatását a közéleti pályára.
dr. Cser-Palkovics András Bobory Zoltán kérdéseire válaszolva elmondta, hogy eleinte, amikor felmerült a polgármester-jelöltség kérdése, túl fiatalnak érezte magát a feladatra, mert mint fogalmazott, "a polgármesterséghez egyfajta bölcsesség szükséges, amihez élettapasztalat kell, egy 30-as ember pedig még nem élt meg annyi élményt, nincs olyan emberismerete mint egy idősebbnek. Fiatalon van lendület, elképzelés, van néha túl nagy lendület.. Mindig úgy gondoltam, hogy ha egyszer elérkezik ez a lehetőség, az később fog elérkezni az életembe."
Cser-Palkovics András felidézte azt is, hogy a közéleti pályára a családjától kapott indíttatást: "A közélet mindig része volt az életemnek, részben édesapám révén, részben pedig a nagyszüleim révén. Amikor összegyűlt a család egy vasárnapi ebédre, beszélgettünk a világ dolgairól. Nem a politikáról volt szó ezeken a családi beszélgetéseken, hanem a közösség ügyeiről, amibe sok minden beletartozik és ez nagy különbség: manapság mindent pártpolitikai alapon közelítünk meg. Itt nem erről volt szó, hanem egyfajta világlátásról" - fogalmazott.
A beszélgetésen felidézte nagyapja meghatározó alakját is, akinek sokszor kellett ugyanazért a házért megdolgoznia faesztergályos mesteremberként, mert amikor felépített valamit, elvették tőle, amikor visszaszerezte, megint elvették. "Nagyapám - aki szeretett horgászni és a meteorológusokat kevésbé szerette, mert az időjárást ritkán sikerült akkor is eltalálni - mindig azt mondta nekem a nyári beszélgetéseken, amik a teraszon zajlottak, hogy jegyezd meg fiam, hogy a meteorológusba és a kommunistákba sose bízunk meg. Erre nagyanyám mindig csitította, hogy meghallják a szomszédok. Ez is egy indíttatás volt nekem, hogy nem akarok olyan világban felnőni, ahol azt kell mondani valakinek, hogy hallgass, mert meghallják a szomszédok. Ebben az egy gondolatban érzékelhető, hogy miért szerettem volna közélettel foglalkozni.."
Pályafutásának kezdeteiről szólva Cser-Palkovics András elmondta, hogy először az önkormányzat munkájába volt lehetősége bekapcsolódni, majd parlamenti munkát kezdett listás képviselőként, 2006-tól pedig az elnöki stábban szóvivőként dolgozott. 2010-ben döntött úgy, hogy Székesfehérváron szeretné folytatni közéleti pályafutását, 2010 október 3-án 18.225 szavazattal választották polgármesternek a fehérváriak.
A beszélgetésen szó volt a kommunikáció felgyorsult világáról és a koronavírus társadalmi hatásairól is. Cser-Palkovics András megjegyezte, hogy míg 2006 és 2010 között szóvivőként két percbe kellett sűríteni a mondanivalóját, azóta egyre rövidebb idő és karakter áll rendelkezésére a közéleti szereplőknek, hogy megnyilvánuljanak: egy twitter üzenet 180 karakter, a Tiktokon pedig az egyperces videóknál az első 15-20 másodpercet követik úgy-ahogy a felhasználók. "Mit lehet elmondani ennyi idő alatt?" - tette fel a kérdést a polgármester, aki szerint szlogenekben folyik a kommunikáció és a leegyszerűsítés a demokráciát fenyegeti.
A koronavírus és az azzal kapcsolatos veszélyhelyzet időszakából felidézte azokat az időket, amikor 2021 januárjában a különleges eljárásrend miatt egyedül kellett elfogadnia a város költségvetését, hasonlóan a többi kis vagy nagytelepülés polgármesteréhez. Ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy nem ez a dolgok normál rendje, ezért is örült, amikor újra összeülhetett a első közgyűlés és szinte várta a közéleti vitákat, mert ez is hozzátartozik a demokráciához.