-
Bélyegkiállítás a Városházán
A város postatörténeti emlékeit és a 100 éve megalakult Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör történetét is megismerhetik az érdeklődők a január 7-én, kedden nyíló kiállításon.
2025.01.06. -
Kinyitottak a tornatermek
A téli szünet után, mától ismét várja a mozogni vágyókat a Nyitott tornaterem programsorozat. Több mint 20 helyszínen folytatódik a díjmentes sportolási lehetőséget kínáló, országosan egyedülálló programsorozat. A téli sportok szerelmesei idén is kedvezményesen kölcsönözhetnek felszerelést a városi síbankban, ami tanítási napokon, délutánonként tart nyitva.
2025.01.06. -
Fehérvári Diáknapok 2025.
Elindult a jelentkezés az idei Fehérvári Diáknapokra: a közel ezer fiatalt megmozgató kulturális eseményt április 4 és 6 között rendezi meg a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ. A város középiskolásai és felső tagozatos általános iskolásai tizenkét művészeti kategóriában mutathatják meg tehetségüket, a nevezéseket február 20-ig fogadják.
2025.01.06. -
Újévi keddcsináló
Idén is folytatódik a Viktória Pódium „keddcsináló kultúrmix” című programsorozat. A Viktória Rehabilitációs Központban 2025. január 7-én 18.00 órakor kezdődő eseményen Vörös Janka jazzénekes, dr. Demeter Zsófia történész és Kiszely Krisztián fotóművész-grafikus lesznek a vendégek.
2025.01.06.
Csillagászat a barokk korban - Nagy Rezső előadása A Szabadművelődés Házában
A 17. század tudósai már szabadon az ideológiáktól gondolkodtak, így váltak a szaktudományok jeles képviselőivé – ahogy Cassini és Huygens, akikről dr. Nagy Rezső tart előadást hétfőn a Szabművházban. A barokk kor éles szemű csillagászai című ismeretterjesztő programra minden érdeklődőt szeretettel várnak, akik kíváncsiak például az ingaóra feltalálójának óriási felfedezéseire.
A barokk kor éles szemű csillagászai – ezzel a címmel tart ismeretterjesztő előadást dr. Nagy Rezső főiskolai docens, Cassini és Huygens munkásságának a bemutatásával.
Christiaan Huygens holland matematikus és csillagász nevéhez kapcsolódik például az ingaóra szabadalma. Ez a fontos találmány köznapi dolognak tűnik – nem sokan gondolnák, hogy ennek segítségével már ki lehetett mutatni: a Föld nem egyenlő sebességgel kering a Nap körül. Ez is része lesz majd az előadásnak, és megtudhatjuk, mivel gyanúsították meg a korszak órásait.