Csont nélkül - döntőben az Alba Volán

A címvédő Alba Volán harmadik mérkőzésén is győzött az SC Csíkszereda ellen a jégkorong ob I elődöntőjében, így megnyerte a három győzelemig tartó párharcot és bejutott a fináléba. Az Alba Volán fokozatosan őrölte fel az ellenfél ellenállását, és lépésről lépésre elhúzott az SC Csíkszeredától. Férfi jégkorong OB I, elődöntő, 3. mérkőzés: Alba Volán-SC Csíkszereda 5-1 (0-1, 2-0, 3-0) Döntőbe jutott: az Alba Volán 3-0-ás összesítéssel.
2008.03.10. 08:30 |

A magyar és a székely himnusz felcsendülését követően útjára indulhatott a pakk az elődöntőben. A 16. perc táján kisebb zavar keletkezett az Alba Volán hátsó alakzatában, Szőcs pedig értékesítette a sakk-mattra játszott akciót. Hiába játszott mezőnyfölényben a Volán, egy védelmi hiba elég volt, hogy az SC vezessen.

A második felvonásban fokozatosan fáradt el a Csíkszereda, ezt Ocskay kontraakciója is nyomatékosította. Hatalmas volt a hazai nyomás, nem is maradt el a gól: Majoross ugrott ki, és bár elgáncsolták, estében elpöckölte a kapus mellett a korongot. A 37. percben aztán egy álomszép akció végén Ocskay megszerezte az Alba vezető gólját, Palkovics zseniális átadásából. Sándor Szilárd az utolsó másodpercekben még szabálytalankodott, így emberelőnnyel várhatta a befejező húsz percet az Alba.

Valóságos tüzijátékot rendezett a fórban Kozuch kapuja előtt a Volán. Záporoztak a lövések, de a szlovák hálóőr jól állta a sarat. Szép emberelőnyös figura végén aztán Tokaji Viktor (fotó) lőtte ki a pipát, megtörve a gólcsendet. Egy kivédekezett kettős emberhátrány után Benk trükkös cselekkel megbolondította Kozuchot, és tovább növelte a hazai előnyt. A végére maradt még egy Volán-gól, Carsky kiállítása alatt Tokaji a kék vonalról a kapu elé csúsztatta a korongot, a kapus előtt álló Svasznek átlépte, így akadálytalanul beakadt a kapuba a pakk.

Férfi jégkorong OB I, elődöntő, 3. mérkőzés:

Alba Volán-SC Csíkszereda 5-1 (0-1, 2-0, 3-0)
Gólok: Majoross (35.), Ocskay (37.) Tokaji (51. - emberelőny, 60. - ee.), Benk (57.) ill. Szőcs Sz. (16.)

Döntőbe jutott: az Alba Volán 3-0-ás összesítéssel.